Tūkstančiai Pietinės Kinijos piliečių ėmė maištauti dar labiau sugriežtinus taip vadinamą "vieno vaiko" politiką, skelbia "Aljazeera".
Neramumai praeitą savaitę kilo po to, kai Guangxi provincijos valdžia paskelbė, kad už šeimos planavimo įstatymo nesilaikymą gresia daugiau nei 1300 JAV dolerių bauda.
Tuomet į kaimų ir miestelių gatves išėjo apie 80 tūkstančių nauja nuostata pasipiktinusių provincijos gyventojų.
Iškart teko įsikišti policijai, kadangi piliečiai ėmė deginti ir daužyti automobilius, siaubti privačią nuosavybę ir pan.
"Žemdirbiai buvo rimtai įtūžę, kadangi šeimos planavimo komandos pradėjo vaikščioti po jų ūkius versdami mokėti baudas, jeigu žmonės turėdavo per daug vaikų. Jeigai pinigų neturėdavo, iš gyventojų buvo nusavinamas asmeninis turtas. Beverčius daiktus pareigūnai niokojo.", - teigė Shapi uosto gyventoja.
Pasak internete publikuotų pasakojimų, policijos pareigūnai konfiskavo viską - pradedant naminiais gyvuliais ir baigiant elektros prietaisais ir puodukais.
1970 metais Kinijoje buvo įvesta taip vadinama "vieno vaiko" politika siekiant pažaboti sparčiai augančią - šiuo metu didžiausią pasaulyje (1.3 milijardo žmonių) - šalies populiaciją.
Šalies provincijose, kuriose yra nelygūs vyrų ir moterų gimstamumo mastai (100 moterų tenka apie 120 vyrų), yra leidžiama gimdyti ir antrą vaiką, jeigu pirmasis buvo mergaitė.
Kitais atvejais dviejų vaikų auginti negalima.