Trumpas suteikė malonę 2 asmenims, susijusiems su tyrimu dėl Rusijos

Kadenciją baigiantis JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį suteikė malonę dviem asmenims, susijusiems su tyrimu dėl įtariamo jo kampanijos ir Rusijos susimokymo, ir dar keliolikai žmonių.

Šie žingsniai sukėlė dar daugiau diskusijų, respublikonui ir toliau atsisakant pripažinti pralaimėjimą demokratui Joe Bidenui per lapkritį vykusius prezidento rinkimus.

Sausio 20-ąją Baltuosius rūmus turėsiantis palikti D. Trumpas jau yra suteikęs malonę keliems savo politiniams šalininkams.

Baltųjų rūmų pranešime sakoma, kad D. Trumpas suteikė visišką malonę 15 žmonių ir sušvelnino bausmes dar penkiems asmenims.

Visiška malonė buvo suteikta George'ui Papadopoulos, buvusiam D. Trumpo kampanijos patarėjui, kuris prisipažino melavęs federaliniams tyrėjams apie savo ryšius su rusais.

G. Papadopoulos buvo D. Trumpo užsienio politikos patariamosios grupės narys, kai respublikonas kandidatavo į prezidento postą 2016 metais.

2017-ųjų spalį jis padarė kaltės pripažinimo pareiškimą dėl melo FTB dėl ryšių su profesoriumi, kuris pažadėjo jį suvesti su aukšto rango Rusijos pareigūnais.

Jis bendradarbiavo su tyrėjais, vadovaujamais specialiojo prokuroro Roberto Muellerio (Roberto Miulerio), dvejus metus tyrusiais įtariamą D. Trumpo kampanijos ir Rusijos susimokymą.

G. Papadopoulos praleido kalėjime 12 parų.

„Šiandienos malonė padeda ištaisyti neteisybę, kurią Muellerio komanda padarė tokiai daugybei žmonių“, – sakoma Baltųjų rūmų pranešime.

Visiška malonė taip pat buvo suteikta olandui advokatui Alexui van der Zwaanui (Aleksui van der Zvanui), kuris irgi buvo nuteistas po to, kai buvo apkaltintas R. Muellerio tyrėjų komandos.

Be to, visiška malonė buvo suteikta keturiems privačios saugos bendrovės „Blackwater“ darbuotojams, nuteistiems už keliolikos irakiečių nužudymą 2007 metais.

Vienas iš keturių „Blackwater“ kontraktininkų, nuteistų dėl šaudymo Irake, buvo Nicholas Slattenas (Nikolas Slatenas), kuriam buvo paskirtas įkalinimas iki gyvos galvos.

REKLAMA

2007 metų rugsėjo 16 dieną „Blackwater“ apsaugininkai ėmė šaudyti judrioje Bagdado Nisuro aikštėje. Šis incidentas papiktino irakiečius ir sukėlė įtampą tarp JAV ir Irako.

„Blackwater“ apsaugininkai teigė, kad jie gindamiesi reagavo į sukilėlių ugnį.

Baltųjų rūmų pranešime sakoma, kad šie keturi vyrai, buvę kariuomenės nariai, „turi ilgą tarnavimo tautai istoriją“.

Be kita ko, į sąrašą asmenų, kam suteikta malonė, įtraukti trys buvę respublikonai kongresmenai.

„Jei meluojate“

Pranešimą apie prezidento malonę greitai pasmerkė daug D. Trumpo kritikų, įskaitant demokratų kongresmeną Adamą Schiffą (Adamą Šifą), Atstovų Rūmų Žvalgybos komiteto vadovą.

„Jei meluojate dangstydamas prezidentą, sulauksite malonės. Jei esate korumpuotas politikas, kuris pritarė D. Trumpui, sulauksite malonės. Jei karo metu žudote civilius, sulauksite malonės“, – sakoma A. Schiffo pareiškime.

Pilietinių teisių gynimo organizacija ACLU buvo ypač pasipiktinusi dėl prezidento suteiktos malonės „Blackwater“ kontraktininkams.

„Prezidentas Trumpas pasiekė naują gėdingą žemumą dėl malonių „Blackwater“ [kontraktininkams]", – sakė ACLU Nacionalinio saugumo projekto direktorė Hina Shamsi (Hina Šamsi).

„Jų veiksmai sukėlė niokojimą Irake, gėdą ir siaubą Jungtinėse Valstijose bei pasaulinio masto skandalą. Prezidentas Trumpas šiuo veiksmu įžeidžia Irako aukų atminimą ir dar labiau žemina savo pareigas“, – pridūrė ji.


Rašyti komentarą...
P
Pikasas
2020-12-23 08:46:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
D.Trampo skleidžiamas šmeižtas dėl rinkimų klastojimo keliasi į teismus ir tai perspektyvoje nieko gero nežada. VIENAS PAVYZDYS. Rinkimų sistemos darbuotojas, pateikė ieškinį dėl šmeižto prezidento Donaldo Trumpo kampanijai, dviem jos advokatams ir kai kuriems konservatyvių žiniasklaidos atstovams bei atstovybėms. Kolorado „Dominion Voting Systems“ saugumo direktorius Erikas Coomer'is sakė, kad melagingais kaltinimais buvo įvardytas kaip pagrindinis veikėjas „suklastojant“ išrinkto prezidento Joe Bideno rinkimus. Jo ieškinys, antradienį pateiktas Denverio apygardos, Kolorado apygardos teisme, įvardija D.Trumpo kampaniją, advokatus Rudy Giuliani ir Sidney Powell, konservatorių apžvalgininką Michelle Malkin, interneto svetainę „Gateway Pundit“, Kolorado konservatorių aktyvistą Josephą Oltmanną ir konservatyvią žiniasklaidą „Newsmax“ bei „One America News“. Erikui Coome'riui grasinama susidorojimu su juo ir su jo šeima... Atsakovai kol kas pritilę...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų