Trumpas sieja išaugusį nusikalstamumą Britanijoje su terorizmu

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pareiškė manąs, kad išaugęs nusikalstamumas Didžiojoje Britanijoje yra susijęs su terorizmu, ir taip dar kartą įsivėlė į politinius debatus jautriomis temomis už Atlanto.

„Naujas pranešimas: „Nusikalstamumas Jungtinėje Karalystėje per metus išaugo 13 proc. dėl paplitusio radikalių islamistų teroro“. Negerai; turime išlaikyti Ameriką saugią!“ – parašė JAV vadovas socialiniame tinkle „Twitter“ ankstų penktadienį.

Ši jo žinutė pasirodė Britanijos statistikos biurui paskelbus duomenis apie per pastarąjį pusmetį Anglijoje ir Velse išaugusį nusikalstamumo lygį.

Statistikos biuro pranešime sakoma, kad šis rodiklis galėjo padidėti dėl to, kad pasikeitė metodas, kaip renkama statistika apie nusikaltimus.

D. Trumpas ne kartą yra sakęs, kad teroro atakos Europoje rodo, jog džihadistų grupuotės kelia pavojų jo šaliai.

Neseniai jis paskelbė jau antrą įsaką, draudžiantį kelių musulmoniškų šalių piliečiams atvykti į Jungtines Valstijas.

Tačiau jo pasisakymai apie terorizmą Britanijoje padidino įtampą Vašingtono santykiuose su Londonu, be to, kilo abejonių, ar įvyks jo planuotas valstybinis vizitas į Britaniją.

Praėjusį mėnesį Britanijos premjerė Theresa May (Tereza Mei) viešai priekaištavo D. Trumpui už tai, kad jis leido sau spėlioti rugsėjo viduryje Londono metropolitene nugriaudėjusio sprogimo priežastis.

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų