• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV žvalgybos agentūros mano, kad nors už rusų opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno mirtį galiausiai yra atsakingas Rusijos prezidentas, jis neįsakė jos įvykdyti tada, kada ji įvyko, šeštadienį rašo JAV dienraštis „The Wall Street Journal“.

JAV žvalgybos agentūros mano, kad nors už rusų opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno mirtį galiausiai yra atsakingas Rusijos prezidentas, jis neįsakė jos įvykdyti tada, kada ji įvyko, šeštadienį rašo JAV dienraštis „The Wall Street Journal“.

REKLAMA

Ši išvada, kuri, pasak leidinio, pagrįsta ir įslaptinta žvalgybos informacija, ir viešų faktų analize, kelia naujų klausimų dėl A. Navalno mirties atokioje Arkties pataisos kolonijoje, dėl kurios prezidento Vladimiro Putino vadovaujamai Rusijai pradėtos taikyti naujos sankcijos.

Tarp šių faktų laikraštis mini opozicijos lyderio mirties vasario viduryje laiką, nes vos po mėnesio Rusijoje įvyko prezidento rinkimai, kuriuose visgi vėl triumfavo V. Putinas.

Nors naujoje išvadoje neabejojama V. Putino atsakomybe už A. Navalno mirtį, Centrinė žvalgybos agentūra (CŽA) ir kitos JAV žvalgybos agentūros mano, kad jis tikriausiai neįsakė to padaryti „tuo metu“, rašo „The Wall Street Journal“, cituojantis informuotus šaltinius.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak leidinio, kai kurie Europos pareigūnai, informuoti apie tokią JAV išvadą, skeptiškai vertino galimybę, kad, atsižvelgiant į griežtą kontrolę dabartinėje Rusijoje, į 47 metų disidentą galėjo būti nusitaikyta V. Putinui apie tai nežinant.

REKLAMA

Pareiškė turintys nedaug abejonių

JAV prezidentas Joe Bidenas ir keli kiti pasaulio lyderiai viešai pareiškė turintys nedaug abejonių šiuo klausimu. 

„Nesuklyskite. Už Navalno mirtį yra atsakingas Putinas“, – pareiškė J. Bidenas po to, kai pasirodė stulbinanti žinia apie A. Navalno mirtį.

Rusijos federalinė įkalinimo įstaigų tarnyba pranešė, kad A. Navalnas vasario 16 dieną po pasivaikščiojimo blogai pasijuto ir beveik iš karto prarado sąmonę. Tarnyba tvirtino, kad pastangos jį atgaivinti buvo nesėkmingos.

REKLAMA
REKLAMA

Vėliau pasirodė žinia apie tai, kad likus savaitei iki A. Navalno mirties esą vyko aukšto lygio derybos dėl galimo apsikeitimo kaliniais, per kurį jis galėjo būti išlaisvintas.

A. Navalnas atliko 19 metų laisvės atėmimo bausmę dėl kaltinimų, kurie, jo ir jo šalininkų teigimu, buvo sufabrikuoti.

Anksčiau jis išgyveno apnuodijimą, dėl kurio JAV ir kiti tyrėjai apkaltino Kremlių. Rusijos pareigūnai neigia savo kaltę dėl apnuodijimo ar jo mirties.

Pastaraisiais metais nemažai žymių Kremliaus oponentų mirė, buvo įkalinti arba priversti pasitraukti į tremtį.

Nacionalinio saugumo taryba, su kuria susisiekė naujienų agentūra AFP, atsisakė komentuoti šį „The Wall Street Journal“ pranešimą.

putinas net nepradėjo karo ukrainoje, jis yra klaidinamas, jis žino, kad ukrainiečiai yra labai laimingi, rusai labai myli ukrainiečius, tai viena tauta. putinas yra pats rreligingiausias, pats mieliausias, pats teisingiausias, pats taikingiausias, rūpinasi nuskriaustaisiais, jis net nežino, kas yra navalnas, jis paleidžia į laisvę visus kitaminčius, jam rūpi teisybė, jis labai nori taikos pasaulyje, jam rūpi vaikai, ypač ukrainos, jis labai nori padėti skriaudžiamai kinijai, šiaurės korėjai, baltarusijai, sirijai, iranui, ... putinas yra šventas kaip rasputinas
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų