Tėvai įspėja: bėrimai ant vaikų gali signalizuoti ne vėjaraupius, o COVID-19

Tėvai įspėja – vėjaraupius primenantys bėrimai ant vaikų kūno gali signalizuoti koronavirusinę infekciją. Tėvai dalinasi siaubą keliančiomis vaikų istorijomis. Kad išgyventų susidūrimą su liga, viena mergaitė buvo panardinta į komą, kitas berniukas iš naujo mokosi vaikščioti.

Anglijoje gyvenanti Millie Denvers pradėjo negaluoti gruodžio 12 dienos vakare. Visai neseniai trys vaikai jos klasėje užsikrėtė vėjaraupiais.

Ant mergaitės odos susidarė kelios dėmelės, ji išbalo, pradėjo vemti, karščiuoti – temperatūra pakilo iki 39,9 laipsnių.

Po savaitgalio, pirmadienį, ji nebekarščiavo, tačiau buvo mieguista, nenorėjo valgyti, jautėsi prastai, o naktimis verkė iš skausmo.

Buvo sukelta koma

36-erių trijų vaikų motina Elizabeth Denver susirūpino tuomet, kai dėmelės ant Millie odos, kurios Elizabeth manė yra vėjaraupiai, pradėjo virsti pūslelėmis. Jau antradienio rytą motina paskambino savo šeimos gydytojui.

Poniai Denver buvo patarta kviesti greitąją. Pagalbos numeriu atsiliepęs paramedikas liepė dukrą nedelsiant vežti į ligoninę pačiai, nes tuo metu buvo susidariusi eilė greitosios medicinos pagalbos automobiliui gauti.

Apie pietus Millie buvo paguldyta į Verdingo ligoninę, o to paties antradienio vakarą, apie 21 valandą, mergaitei sukėlus dirbtinę komą, ji buvo perkelta į Sautamptono ligoninę.

Ji komos būklės išbuvo dvi dienas. Verdingo ligoninės darbuotojai pranešė mergaitės motinai ir tėvui, keturiasdešimtmečiui Glenui Denveriui, kad jų dukrai – daugybinis organų disfunkcijos sindromas – toksinis šokas (DODS-TŠ).

Kaip tėvams pasakojo daktarai, šis sindromas yra reakcija į koronavirusą, kuriuo mergaitė galimai susirgo prieš porą savaičių, tačiau neturėjo jokių ligos simptomų.

„Aš buvau išsigandusi. Mano mama yra seselė ir kai būdama ligoninėje jai paskambinau ir papasakojau, kas vyksta, ji pradėjo verkti. Tada supratau, kad situacija yra tikrai rimta.

REKLAMA

Prieš sukeliant jai dirbtinę komą, Glenas paklausė, ar ji gali mirti. Ir nors seselė teigė, kad mergaitės būklė tikrai sunki, ji negali atsakyti į šį klausimą“, – pasakojo motina.

Sumaišė su vėjaraupiais

Tėvai sako manę, kad mergaitė užsikrėtė vėjaraupiais, o apie koronavirusą nė neįtarė.

„Mes nežinojome, kad ji serga koronavirusu. Iki pat jos sunegalavimo jai viskas buvo gerai, ji buvo energinga mergaitė. Ji ėjo į mokyklą ir darė viską, ką darė iki tol.

Visi simptomai atitiko vėjaraupius. Mergaitės sesuo taip pat vemia, kai karščiuoja, tačiau kai dėmelės ant Millie odos nepradėjo virsti į pūsleles, aš susirūpinau. Jai taip skaudėjo, kad automobilyje nebuvo įmanoma jos liesti. Ji visiškai nusilpo: į ligoninę turėjau ją nunešti ir ten laikyti ant rankų“, – prisimena motina.

Ponia Denver aiškina, kad Verdingo ligoninės daktarai iš pradžių taip pat nesuprato mergaitės simptomų.

Prieš pat jiems atvykstant į ligoninę, mergaitės liežuvis pasidengė baltu apnašu. Ir nors toks liežuvio spalvos pasikeitimas yra normalus sergant gerklės infekcija, mergaitei gerklės neskaudėjo.

Kraujo tyrimai parodė, kad Millie kepenys ir inkstai funkcionavo nepakankamai, ir vos kelios valandos po atvykimo jai buvo paskirta skysčių lašelinė.

„Daktarai žinojo, kad jai – infekcija. Tačiau jie nesuprato, kur ji yra. Jie niekada to nebuvo matę. DODS-TŠ paveikia visus organus ir kaulų čiulpus, jos kepenys buvo smarkiai pažeistos. Vos penki procentai vaikų, sergančių koronavirusu, suserga DODS-TŠ.

Jos pulsas buvo labai dažnas. Man pranešė, kad ji bus perkeliama į Sautamptono ligoninę, ir kad jai bus sukelta dirbtinė koma, siekiant pailsinti jos organus ir padėti jos kūnui atsigauti. Tada paskambinau Glenui ir paprašiau, kad jis atvyktų“, – pasakojo ponia Denver.

Jau ruošėsi atsisveikinti

Moteris prisimena, kad akimirką jau manė, jog su dukra teks atsisveikinti.

„Perkėlimo metu ji miegojo su visur įvairiais vamzdeliais ir pritvirtinta vežimėlyje. Mano širdis plakė taip greitai. Aš buvau prislėgta. Negalėjau prarasti savo mažylės. Man net užėmė kvapą“, – pasakoja ponia Denver.

REKLAMA

Motinai buvo itin sunku tramdyti emocijas.

„Dėl koronaviruso man neleido keliauti kartu su ja greitosios automobilyje. Negalėjau su tuo susitaikyti, turėjau būti šalia jos“, – prisimena ponia Denver.

Kol Millie sveiko, Ponia Denver Sautamptone, praleido aštuonias dienas, o Glenas prižiūrėjo mergaitės seses: devynmetę Elsie ir dvylikos metų Felicity.

„Buvau be galo neramus, o namuose jaučiausi niekam tikęs. Norėjosi tik apsikabinti Elizabeth ir savo mažą mergaitę. Tu negali verkti, kai vienas namie prižiūri dvi mergaites“, – pasakojo mergaitės tėvas.

Elsie ir Felicity bijojo, kad jų sesė gali mirti. Jos buvo išsiilgusios Millie ir savo mamos.

„Ji mėgsta mus visus erzinti, todėl vadiname ją monstre Millie. Visi to pasiilgo“, – pasakojo ponia Denver.

Įspėja ir kitus tėvus

Jau ketvirtadienio vakarą buvo pabandyta pažadinti Millie iš komos. Ir nors po to ji jau galėjo kvėpuoti pati, jos inkstų funkcija buvo vis dar nepakankama, ir ji prabudo nepilnai.

Penktadienį ji buvo perkelta į intensyvios priežiūros skyrių, šeštadienį – į palatą. Antradienį, gruodžio 22 dieną, mergaitė grįžo į Verdingo ligoninę.

Kitą dieną, gruodžio 23-iąją, Millie Kalėdoms buvo paleista namo, kur taikant fizioterapiją, greitai pasveiko.

„Man taip palengvėjo, kai Kūčių vakarą girdėjau ją juokiantis kartu su savo sesėmis. Iš Verdingo ligoninės Millie buvo paleista gruodžio 30 dieną. Tik tada pradėjau viską suvokti. Aš tiesiog sėdėjau ir verkiau.

Mes praeiname pro parkus, pilnus kartu žaidžiančių vaikų. Niekas nežino, kad koronavirusas jiems gali būti toks pavojingas“, – prisimena motina.

Susirgo ir kitas vaikas

Su panašiais ligos požymiais susidūrė ir kitas vaikas. Susirgo septynerių metų berniukas.

Jessica Walsh (43) ir jos trys sūnūs koronavirusu užsikrėtė lapkritį, tačiau vienam sūnui Loganui ligos simptomai nepasireiškė.

Praėjus šešioms savaitėms, Jessica turėjo skambinti greitosios pagalbos numeriu, nes Loganas pradėjo vemti, jam pakilo temperatūra, ištino rankos ir kojos.

REKLAMA

Loganui buvo nustatyta DODS-TŠ, kurio simptomai, tarp jų ir bėrimai bei aukšta temperatūra, yra panašūs į kraujo užkrėtimą.

Jessica atskleidė, kad paskambino savo šeimos gydytojui, nes Loganas tris dienas vėmė. Tuo metu jai atrodė, kad jam sutriko virškinimas, ir ji sunerimo, kad berniukas nedehidratuotų.

Motinai buvo patarta kviesti greitąją medicinos pagalbą. Atvykę paramedikai berniuką apžiūrėjo, jiems buvo neramu, kad berniukas daugiau nei 12 valandų nesišlapino.

Loganas skundėsi galvos skausmu, o kitą dieną berniukas jau sakė, kad jam skauda visą kūną. Tai paskatino Jessica paskambinti greitosios medicinos pagalbos numeriu. Jai buvo liepta atvežti berniuką į skubios pagalbos skyrių.

„Pagriebiau kelis daiktus, įsodinau jį į automobilį ir važiavome tiesiai į ligoninę. Kai ten atvykome jis nebepaėjo.

Ant rankų įnešiau jį į skyrių. Per 15 laukimo minučių, pradėjo tinti jo rankos ir kojos, o ant jų, iki pat riešų ir kulkšnių, susidarė ryškiai raudonas bėrimas. Kol žiūrėjau į Loganą, bėrimas atsirado ir ant jo veido.

Daktarai jį greitai priėmė, keli iš karto pradėjo jį apžiūrinėti, bet vis tiek, tuo metu dar niekas nepasakė, kas jam yra“, – Facebook rašė Jessica.

Pasireiškė toksinio šoko sindromas

Šiam berniukui, kaip ir anksčiau aprašytai mergaitei, taip pat pasireiškė toksinio šoko sindromas.

„Jie perkėlė mus į palatą, kurioje jį apžiūrėjo specialistas, ir tada pirmą kartą išgirdome DODS-TŠ“, – įraše rašė moteris.

Lidso generalinės ligoninės specialistas sakė, kad jis yra gydęs daug vaikų su DODS-TŠ, ir paskyrė Loganui gydymą steroidais.

„Iš esmės, yra pastebima nemažai vaikų ir paauglių, kurie sirgo koronavirusu, ir beveik visuomet užsikrėtę neturėjo jokių simptomų. Tačiau po kelių savaičių jie atvyksta į ligoninę su šiuo sindromu.

Dalis simptomų yra vėmimas, viduriavimas, aukšta temperatūra, bėrimai, kurie atsiranda ant rankų ir kojų, o vėliau išplinta po visą kūną, mieguistumas, galvos, viso kūno bei pilvo skausmai“, – rašė Jessica.

REKLAMA

Berniuko motina įspėja, kad ši reakcija į koronavirusą yra pavojinga ir vaikams.

„Sindromas taip pat paveikia kai kuriuos organus, ypač – širdį. Loganui taip pat išsivystė širdies ūžesiai, dėl kurių patino visas jo kūnas, pradėjo skystėti kraujas“, – sakė motina.

Jessica pasakoja, kad kol kas jos sūnaus būklė nėra gera, vaikas sunkiai vaikšto.

„Loganaui taikoma fizioterapija ir dabar jis vėl pradėjo vaikščioti, tačiau tik po kelis žingsnius. Turės praeiti daug laiko, kol jis vėl galės bėgioti aukštyn ir žemyn laiptais.

Tikiu, kad jeigu būtume apie tai ką nors girdėję, būčiau reikalavusi, Loganą vežti į ligoninę dar trečiadienį, tada jam nebūtų buvę taip sunku“, – rašė Jessica.

Ji sakė, kad jos tikslas yra skleisti žinią apie DODS-TŠ, kad tėvai galėtų greitai reaguoti, jeigų jų vaikams atsiras šios ligos simptomai.

„Jis kurį laiką vartos kalną vaistų. Jo taip pat laukia dar daug tyrimų, dietologo bei kardiologo priežiūra. Jam reikės daug laiko galutinai pasveikti, bet tikiuosi, kad anksčiau ar vėliau jam pavyks“, – sakė berniuko mama.


Rašyti komentarą...
A
2021-01-10 12:51:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Perlenkėt lazdą, tikrai perlenkėt. Jau nesumąstot, kaip dar gązdint žmones - nesigauna, isterija jaučiasi ir pas jus....griūna planai granijoziniai.
Atsakyti
-2

Y
Yla
2021-01-10 16:12:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bliūkšta jusu burbulas. Nebežinot, kaip gąsdsinti. Tai sugalvojat kitokia melagieną.
Atsakyti
0

N
Nu
2021-01-10 16:26:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau šita nesamone netikiu. Faktas kad vaikui buvo vėjaraupiai, bet prie to pačio galėjo sirgti kovid. O ne tai kad kovid simtomas išbėrimas. Jau galvas perkaito visai ,kas tokius pletkus skleidžia. Baikit gąsdinti žmones pogalais!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų