• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teroro išpuolis Maskvoje. Paviešintas įrašas, kaip įtariamieji užrištomis akimis atvesti į tyrėjų būstinę

Žuvusių žmonių skaičius išaugo

Po teroristinio išpuolio koncertų salėje „Crocus City Hall“ netoli Maskvos žuvusių žmonių skaičius išaugo iki 137, įskaitant tris vaikus. Tai sekmadienį pranešė Valstybinis tyrimų komitetas, kuriuo remiasi naujienų agentūra TASS.

Po teroristinio išpuolio koncertų salėje „Crocus City Hall“ netoli Maskvos žuvusių žmonių skaičius išaugo iki 137, įskaitant tris vaikus. Tai sekmadienį pranešė Valstybinis tyrimų komitetas, kuriuo remiasi naujienų agentūra TASS.

REKLAMA

Prieš tai buvo pranešta, kad žuvusiųjų yra 133. Taip pat teigta, kad aukų skaičius gali augti. Per išpuolį daigiau kaip 150 asmenų buvo sužeisti. Daugelio jų būklė, institucijų duomenimis, lieka kritinė.

20:13 | Varšuva iškvies Rusijos ambasadorių dėl Lenkijos oro erdvės pažeidimo

Lenkija sekmadienį paskelbė, kad iškvies Rusijos ambasadorių po to, kai rusų sparnuotoji raketa, nukreipta į vakarinę Ukrainą, pažeidė jos oro erdvę. 

Ankstų sekmadienio rytą Lenkijos ginkluotųjų pajėgų operatyvinė vadovybė socialiniame tinkle „X“ pranešė, kad Rusijos raketa įskrido į Lenkijos oro erdvę netoli Oserduvo miesto šalies pietryčiuose, 39 sekundes skriejo per jos teritoriją ir grįžo į Ukrainą.

REKLAMA
REKLAMA

Kiek vėliau sekmadienį Lenkijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Andrzejus Szejna (Andžejus Šeina) transliuotojui „Polsat News“ nurodė, kad tai ne pirmas kartas, kai Rusijos raketa pažeidžia šalies oro erdvę. 

REKLAMA

„Kiek mums žinoma, tai buvo trečias kartas“, – sakė jis. 

„Todėl užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis (Radoslavas Sikorskis) išsikvies Rusijos Federacijos ambasadorių, kad jis pateiktų informaciją ir paaiškinimus“, – pridūrė A. Szejna. 

„Šiandien arba rytoj pagal diplomatinį protokolą bus įteiktas iškvietimas“, – teigė ministro pavaduotojas. 

Anot jo, tolesni Lenkijos veiksmai priklausys nuo Rusijos ambasadoriaus pateikto paaiškinimo ar informacijos. 

20:01 | Rusijos opozicija sukritikavo V. Putino nesugebėjimą apsaugoti šalies gyventojų

Rusijos opozicija sukritikavo Vladimirą Putino sulaužius pažadą užtikrinti šalies gyventojų saugumą po to, kai Maskvos koncertų salėje įvyko mirtinas išpuolis. Opozicija teigia, kad šalies žvalgybos agentūros per daug susitelkusios į Kremliaus kritikų medžioklę, o ne į realias grėsmes.

REKLAMA
REKLAMA

Kyla klausimų, kaip galingas šalies saugumo aparatas nesugebėjo sutrukdyti daugiausiai aukų pareikalavusios atakos Rusijoje per du dešimtmečius – net kai Vakarų šalys prieš dvi savaites viešai ir privačiai įspėjimo apie grėsmę.

„Įspūdinga mūsų saugumo tarnybų nekompetencija“, – sakė buvęs velionio opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno kovos su korupcija fondo vadovas Ivanas Ždanovas.

V.Putinui, buvusiam sovietų šnipui ir kadaise dirbusiam FSB saugumo agentūros vadovu, kaltinimai žvalgybos nesėkme gali būti itin skaudūs.

Jis atėjo į valdžią paskutinę 1999 m. dieną, žadėdamas Rusijai saugumą, kai, vykstant karui Čečėnijoje, sukilėliai rengė daugybę išpuolių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmaisiais V. Putino prezidentavimo metais kovotojai šturmavo vieną Maskvos teatrą, paėmę įkaitais daugiau nei 900 žmonių, ir surengė Beslano mokyklos apgultį, per kurią žuvo daugiau nei 300 žmonių, daugiausia vaikų.

Naujasis prezidentas netrukus ėmė riboti rusų pilietines laisves ir pradėjo vis griežtesnį susidorojimą su savo oponentais, kurį pateisino būtinybe panaikinti terorizmo grėsmę.

„Dešimtmečius mums buvo sakoma, kad mūsų teisių apribojimas yra būtinas dėl mūsų pačių saugumo“, – savaitgalį „Telegram“ rašė I. Ždanovas.

„Tačiau teroristiniai išpuoliai nesiliauja, o FSB užsiima viskuo, išskyrus tiesiogines savo pareigas – žudo savo politinius oponentus, šnipinėja piliečius ir patraukia baudžiamojon atsakomybėn žmones, kurie nusiteikę prieš karą.“ – priekaištavo jis.

REKLAMA

19:57 | Baltieji rūmai: Ukraina neturi jokių sąsajų su išpuoliu Maskvoje 

Baltieji rūmai sekmadienį pareiškė, kad Ukraina neturi jokių sąsajų su penktadienio išpuoliu Pamaskvės koncertų salėje.

„Už šį išpuolį atsakomybė tenka tik IS. Ukraina prie to visiškai neprisidėjo“, – nurodė Baltųjų rūmų nacionalinės saugumo tarybos atstovė Adrienne Watson (Eidrien Votson), panaudodama grupuotės „Islamo valstybės“ trumpinį.

JAV viceprezidentė Kamala Harris (Kamala Haris) interviu televizijos ABC laidai „This Week“ pareiškė, kad nėra jokių požymių, jog Ukraina kaip nors susijusi su šia ataka. 

„IS iš tikrųjų yra atsakinga už tai, kas įvyko“, – teigė ji. 

Penktadienio vakarą per Maskvos priemiestyje esančioje koncertų salėje „Crocus City Hall“ surengtą teroristinį išpuolį žuvo 137 žmonės. Dar maždaug pusantro šimto žmonių sužeista.

REKLAMA

Dėl išpuolio atsakomybę prisiėmė IS, tačiau Rusijos valdžios institucijos apie tai neužsiminė. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įvykdytą ginkluotą išpuolį pavadino barbarišku teroro aktu ir paskelbė nacionalinio gedulo dieną. 

V. Putinas taip pat pareiškė, kad dėl šio išpuolio buvo suimta 11 žmonių, įskaitant keturis įtariamuosius šaulius, kurie, pasak jo, bandė pabėgti į Ukrainą.

Kyjivas griežtai paneigė bet kokias sąsajas su šia ataka, sakydamas, kad Rusija ieško dingsties suintensyvinti karą.

Nuo penktadienio IS ne kartą teigė esanti atsakinga už išpuolį, nors Rusijos pareigūnai viešai nekomentavo šių pareiškimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

17:38 | Paviešintas įrašas, kaip Rusijos saugumiečiai įtariamuosius atvedė į būstinę

Įtariamieji dėl penktadienį surengto teroro išpuolio „Crocus City Hall“ buvo pristatyti į Rusijos tyrimų komiteto būstinę Maskvoje.

Komiteto išplatintame filmuotoje medžiagoje matyti, kaip Rusijos valdžios pareigūnai, apsirengę kamufliažiniais rūbais sugriebia ir stumia į pastatą mažiausiai tris vyrus, kuriems, kaip matyti įraše, užrištos akys.

Filmuota medžiaga pasirodė po to, kai vakar Rusijos žiniasklaida išplatino vaizdo įrašus, kuriuose neva matyti smurtinis įtariamųjų sulaikymas ir apklausa ant kelio Brianske.

16:45 | Po išpuolio koncertų salėje: Putinas telefonu kalbėjosi su Tadžikistano prezidentu 

Po teroristinio išpuolio pamaskvėje, per kurį koncertų salėje žuvo 133 žmonės, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas telefonu kalbėjosi su Tadžikistano vadovu Emomaliu Rachmonu ir susitarė glaudžiau bendradarbiauti kovoje su teroru. Abi šalys „suintensyvins“ savo jau ir taip „glaudų“ bendradarbiavimą antiteroristinėje kovoje, po pokalbio sekmadienį pareiškė Kremlius.

Prieš tai rusų žiniasklaida, taip pat vienas parlamentaras pranešė, kad keli po išpuolio suimti įtariamieji yra kilę iš Tadžikistano. Vidaus reikalų ministerija Maskvoje tuo tarpu pareiškė tik tiek, kad visi keturi užpuolikai yra „užsienio piliečiai“, tačiau jų tautybės nenurodė.

REKLAMA

E. Rachmonas, jo spaudos štabo duomenimis, per pokalbį telefonu su V. Putinu ryžtingai pasmerkė „žiaurų išpuolį“ koncertų salėje. Kartu jis pabrėžė, kad „teroristai neturi nei tautybės, nei tėvynės, nei religijos“. E. Rachmonas „šiuo nacionalinio gedulo Rusijoje momentu (...) pabrėžė visų tadžikų solidarumą su rusų tauta“, sakoma pranešime.

Kremlius šeštadienį pranešė, kad sulaikyta 11 įtariamųjų, tarp kurių yra keturi užpuolikai, šaudę koncertų salėje ir ją padegę.

Atsakomybę dėl išpuolio prisiėmė „Islamo valstybė“ (IS).

16:41 | Prabilo apie mirties bausmę

Po penktadienio išpuolio Maskvos priemiesčio koncertų salėje keli aukšto rango Rusijos prezidento Vladimiro Putino sąjungininkai ragina sugrąžinti mirties bausmę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atsižvelgiant į tai, kad Rusijos kovos su terorizmu ir ekstremizmu įstatymai nukreipti prieš Kremliaus oponentus ir Ukrainos rėmėjus, kritikai yra ypač susirūpinę dėl šio naujausio reikalavimo. 

Rusijoje nuo praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio galioja mirties bausmės moratoriumas, tačiau penktadienį po daugiausiai gyvybių per du dešimtmečius nusinešusio išpuolio šalyje pasigirdo raginimų jį atšaukti. 

„Dabar kyla daug klausimų dėl mirties bausmės“, – šeštadienį sakė Valstybinės Dūmos valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“ vadovas Vladimiras Vasiljevas.

„Ši tema neabejotinai bus giliai, profesionaliai ir iš esmės išnagrinėta. Bus priimtas sprendimas, kuris atitiks mūsų visuomenės nuotaikas ir lūkesčius“, – pridūrė jis. 

REKLAMA

Penktadienio vakarą per Maskvos priemiestyje esančioje koncertų salėje „Crocus City Hall“ surengtą teroristinį išpuolį žuvo 133 žmonės. Dar maždaug pusantro šimto žmonių sužeista.

Šeštadienį V. Putinas pareiškė, kad dėl šio išpuolio buvo suimta 11 žmonių, įskaitant keturis įtariamuosius šaulius, kurie, pasak jo, bandė pabėgti į Ukrainą.

Kyjivas griežtai paneigė bet kokias sąsajas su šia ataka, sakydamas, kad Rusija ieško dingsties suintensyvinti karą.

Nuo penktadienio grupuotė „Islamo valstybė“ (IS) ne kartą teigė esanti atsakinga už išpuolį, nors Rusijos pareigūnai viešai nekomentavo šių pareiškimų.

„Už terorizmą ir žmogžudystes būtina sugrąžinti mirties bausmę“, – šeštadienį teigė Valstybės Dūmos saugumo komiteto vadovo pavaduotojas Jurijus Afoninas.

REKLAMA

Buvęs prezidentas Dmitrijus Medvedevas ir Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas po penktadienio išpuolio taip pat paragino „sunaikinti teroristus“. 

„Teroristai supranta tik atsakomąjį terorą [...] mirtis už mirtį“, – penktadienį socialiniame tinkle „Telegram“ nurodė D. Medvedevas. 

Šį žingsnį taip pat palaiko kitos dvi V. Putinui palankios partijos. 

14:10 | Londonas: rusų pareiškimai apie ataką kelia „labai mažai pasitikėjimo“

Jungtinės Karalystės iždo kancleris Jeremy Huntas sekmadienį pareiškė, kad Londonui „labai mažai pasitikėjimo kelia“ Rusijos pareiškimai dėl išpuolio Pamaskvės koncertų salėje, ir apkaltino Maskvą bandant apginti savo išpuolį prieš Ukrainą.

REKLAMA
REKLAMA

Penktadienį Maskvos šiauriniame pakraštyje esančiame priemiestyje esančioje „Crocus City Hall“ salėje ginkluoti užpuolikai nužudė mažiausiai 133 žmones, o atsakomybę už išpuolį prisiėmė grupuotė „Islamo valstybė“ (IS).

Rusijos valdžios institucijos kol kas neapkaltino šios grupuotės, o prezidentas Vladimiras Putinas tvirtino, kad užpuolikai buvo sulaikyti, kai „keliavo Ukrainos link, kur, preliminariais duomenimis, jie turėjo langą kirsti sieną“.

Rusijos saugumo tarnyba FSB anksčiau teigė, kad užpuolikai „palaikė ryšius“ su žmonėmis Ukrainoje, bandydami pabėgti iš šalies.

J. Huntas sekmadienį televizijai „Sky News“ sakė: „Tai, ką sako Rusijos vyriausybė, vertinu labai atsargiai [...] po to, ką matėme iš jų per pastaruosius kelerius metus.“

„Mes žinome, kad jie kuria propagandos dūmų uždangą, kad apgintų visiškai nedorą invaziją į Ukrainą“, – kalbėjo jis.

„Tačiau tai nereiškia, kad tai nėra tragedija, kai žūsta nekalti žmonės, kai vyksta siaubingi sprogdinimai“, – pridūrė J. Huntas.

Jis įspėjo, kad JK ir kitos Europos šalys turėtų būti neabejotinai susirūpinusios dėl IS sugrįžimo į pasaulinę areną.

„Mums šioje šalyje labai pasisekė, kad turime neįtikėtinai įspūdingas žvalgybos agentūras, kurioms pastaraisiais metais pavyko užkirsti kelią daugeliui terorizmo grėsmių, tačiau turime išlikti budrūs“, – sakė jis „Sky News“.

REKLAMA

„Jei tai „Islamo valstybė“, jie visiškai nesirenka to, ką daro, jie pasirengę žudyti pačiais baisiausiais būdais“, – nurodė J. Huntas.

13:01| Paskelbė gedulo dieną

Naktį į sekmadienį sunkioji technika valė išpuolio teritoriją. Baimintasi, kad smarkiai nukentėjusios koncertų salės Krasnogorske į šiaurės vakarus nuo Maskvos griuvėsiuose dar gali būti žmonių. Valdymo darbai, institucijų duomenimis, truks bent iki sekmadienio vakaro.

Rusijoje šis sekmadienis paskelbtas nacionalinio gedulo diena, skirta pagerbti teroristinio išpuolio koncertų salėje netoli Maskvos aukoms.

Atsakomybę už išpuolį dar naktį į šeštadienį prisiėmė „Islamo valstybė“ (IS). Tačiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įžvelgia „ukrainietišką pėdsaką“. Kyjivas bet kokias sąsajas su ataka neigia.

Keturi pagrindiniai įtariamieji šeštadienio vakarą apklausai atvežti į Maskvą. Pasak agentūros TASS, jie iš Briansko srities šalies pietuose, kur buvo sulaikyti, pristatyti į vadinamąjį tyrimų komitetą. Ateinančiomis dienomis teismas spręs dėl jų suėmimo. Jiems gresia kalėjimas iki gyvos galvos.

Ukrainoje pastoviai turi būti gedulo dienos per gaisrą rusofašistus.
Bet gi ruskyno liaudis to nesupranta
Užuojautą reikia reikšti žuvusiųjų artimiesiems. Reikšti užuojautą šaliai, kuri juos ir nužudė, yra amoralu ir nežmoniška. Pareiškim užuojautą žuvusiųjų artimiesiems ir nusiųskim prakeiksmą Rusiją valdantiems banditams.
Prapliupo lietrusiai,mat jiems sansas apkaltinti lietuvius besirdiskumu.Zuvo ten ,mano pazistamas maskvietis.Reiktu gedeti....?Pirmom Ukrainos uzpuolimo dienomis,Denisas man skambino ir primygtinai kalbino,kaip gerai,kad "chocholams" ragus aplauzys,nes jie nacikai ir fasistai.Dar pora pokalbiu meginau atkasti tame issilavinusiame zmoguje,padorumo krislus,kol isgirdau-Linai,nebuciua pagalvojes,ka du fasistas,nacista sir padugne.Buk amziams prakeiktas ir jei bus proga ,as tau segsiu kulka i kakta.
Kaip jums ,uzuojautos poziuriu???
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų