Šarm el Šeichas – tai pats baisiausias chaosas, kurį aš kada nors esu mačiusi“, – pareiškė buvusi skrydžių palydovė, kuri nuolat skraidė į Egiptą pailsėti: ji pati buvo liudininkė, kai oro uoste neveikė bagažo karuselė ir visi lagaminai paprasčiausiai voliojosi ant žemės priešais registracijos stendą. Taip pat ir tą rytą, kai iš oro uosto išskrido tragiškai savo skrydį baigęs lėktuvas, turistams ketvirtą-penktą ryto teko žadinti miegančius oro uosto saugumo darbuotojus, kad šie apžiūrėtų bagažą. Taip pat keleiviai dažnai atkreipdavo dėmesį, kad „padalinio, atsakingo už bagažo peržiūrą, darbuotojai nuolat žaidžia žaidimus mobiliuose telefonuose, vietoje to, kad tikrintų bagažą“.
Oro uosto darbuotojų darbas, anot kitų turistų atsiliepimų, yra menkai apmokamas, jie neturi jokios motyvacijos, ir visi jie yra suinteresuoti gauti arbatpinigių iš keleivių, praneša leidinys. Vienam britui netgi teko pačiam neštis savo bagažą iki bagažo skyriaus, nes tai turėjęs atlikti darbuotojas tiesiog dingo.
„Nepakankama“ Šarm el Šeicho oro uosto kontrolę pavadino ir JAV analitinės bendrovės „Stratfor“ saugumo ekspertai. O Egipto valdžia, garsiai neigianti galimą saugumo spragą savo šalies oro uoste, tyliai atleido Šarm el Šeicho oro uosto direktorių – praėjusią savaitę jis buvo perkeltas į kitas pareigas.
„Sinajaus provincijos“ teroristinė grupuotė, pernai prisijungusi prie „Islamo valstybės“, prisiėmė atsakomybę už katastrofą praėjus vos kelioms valandoms po šeštadienį įvykusios katastrofos. Tuomet vaizdo įraše buvo paskelbta, kad „kalifato kariai“ virš Sinajaus sunaikino lėktuvą, kuriuo skrido „daugiau nei 200 rusų kryžiuočių“. Vėliau teroristai ėmė tyčiotis iš valdžios pastangų ištirti nusikaltimą paviešindami dar vieną „prisipažinimą“, kuriame, be visa ko yra sakoma „ištirkite nuolaužas, išanalizuokite juodąsias dėžes, paviešinkite jūsų tyrimo rezultatus – ir pabandykite įrodyti, kad tai ne mes numušėme lėktuvą“.
Maža to, ketvirtadienį Londonas ir Maskva į Šarm el Šeichą išsiuntė ne tik evakuacijos lėktuvus, tačiau ir savo saugumo tarnybų pareigūnus, o tai rodo, kad Egipto valdžiai yra rodomas atviras nepasitikėjimas susitvarkyti su dabartine situacija.