Tarptautinės bendruomenės sprendimai Rusijai nesvarbūs

 Rusija pasiūlė Iranui pirkti modernių raketų „žemė-oras“ kompleksų – po to, kai 2010 metais atšaukė panašų kontraktą dėl Jungtinių Tautų sankcijų, paskelbtų dėl Teherano branduolinės programos, pirmadienį pranešė viena valstybinė gynybos sektoriaus bendrovė.

Bet koks tokio pobūdžio sandoris būtų nepalankiai įvertintas Vašingtono, nes Vakarų šalys siekia išlaikyti spaudimą Iranui, kad užsitikrintų reikšmingų nuolaidų dėl šiitiškos respublikos branduolinės veiklos.

Rusijos valstybinės korporacijos „Rostech “, užsiimančios civilinės bei karinės paskirties produkcijos gamyba ir eksportu, generalinis direktorius Sergejus Čemezovas sakė, kad Maskva pasiūlė Iranui raketų kompleksų „Antej 2500“, kurie yra priešlėktuvinės ir priešraketinės gynybos sistemos S-300, dėl kurios pardavimo buvo sutarta pagal ankstesnį kontraktą, modernizuota versija.

„Pasiūlėme jiems „Antej 2500“, – S.Čemezovą citavo naujienų agentūra „RIA Novosti“.

Tačiau jis pridūrė: „Sprendimas dar nepriimtas.“

Maskva 2007 metais pasirašė 800 mln. JAV dolerių vertės kontraktą su Iranu dėl S-300 pardavimo.

Tą sutartį griežtai kritikavo JAV ir Izraelis, o vėliau Maskva ją atšaukė, nes toks sandoris būtų pažeidęs JT sankcijas.

REKLAMA

2010 metais priimta JT rezoliucija draudžia Iranui parduoti arba perduoti raketų arba jų sistemų.

S.Čemezovas sakė, kad „Antej 2500“ yra modernesnė sistema negu S-300, kurios Rusija nebegamina. Kaip pranešama, tokių kompleksų 2013 metais įsigijo Venesuela.

Pačiai Rusijai, kuri yra nuolatinė JT Saugumo Tarybos narė, Vakarų šalys dabar taiko sankcijas dėl konflikto Ukrainoje, o Maskva siekia sustiprinti savo ryšius su Iranu.

Praeitą mėnesį per Rusijos gynybos ministro vizitą Teherane abi šalys pasirašė karinio bendradarbiavimo sutartį, kuri buvo giriama kaip bendras atsakas į JAV „kišimąsi“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
a
ap
2015-02-23 16:37:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
dar viena priezastis ismest rusija is JT.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų