Vokietijoje paskutinėmis dienomis netilo diskusija, ar Miuncheno sprendimas rengti karnavalą sausio 27 dieną, būtent šią dieną žymima tarptautinė holokausto aukų atminimo diena, yra teisingas ir orus žingsnis. Tačiau, kaip rašo „Spiegel“, karnavalo rengėjai atkirto, jog nežino, kodėl sausio 27 diena yra tokia reikšminga ir atsisakė atidėti linksmybes.
Sekmadienį Bavarijos sostinės Miuncheno gatvėse šurmuliuos apie 1 tūkst. „kvailių“ kaukėmis pasipuošusių žmonių, į kuriuos spoksos kone 30 tūkst. spalvingo reginio ištroškusių miesto gyventojų bei svečių. Anot „Spiegel“ toks karnavalo datos pasirinkimas atspindi faktą, kad ši atmintina visam pasauliui diena itin menkai įsiskverbė į vokiečių sąmonę, nors pats holokausto faktas vis dar didžiuliu šešėliu užgula vokiečių sąmonę. Priminsime, kad 1945 metų sausio 27 dieną sąjungininkų pajėgos išvadavo Aušvico koncentracijos stovyklą.
Karnavalo datos pasirinkimas sukėlė didelį Vokietijos žydų bendruomenės pasipiktinimą. „Aš negaliu suprasti, kaip žmonės gali švęsti tokią dieną, kurią net ne žydų bendruomenė pasirinko tam, kad kartu su žydais atmintų siaubingus holokausto įvykius“ – teigė įtakingos „Vokietijoje Centrinės žydų tarybos“ vadovė Charlotte Knobloch.
Krikščionys taipogi kritikuoja karnavalo datos pasirinkimą. Evangelikų liuteronų vyskupas Johannesas Friedrichas teigė niekaip negalįs suprasti, kodėl Miunchenas karnavalui pasirinko būtent tokią datą.
Holokausto aukų atminimo diena minint Aušvico koncentracijos stovyklos išlaisvinimo metines paskelbta 1996 metais Vokietijos prezidento Romano Herzogo iniciatyva. 2005 metais Jungtinės Tautos šią datą paskelbė tarptautine holokausto aukų atminimo diena.
Ypač didelės kritikos dėl karnavalo susilaukė Miuncheno meras Christianas Ude, kuris ir pats nusprendė ateinantį savaitgalį dalyvauti karnavalo renginiuose. Jis gynė datos pasirinkimą teigdamas, kad karnavalo nukėlimui nėra jokio teisinio pagrindo – tarptautinė holokausto aukų atminimo diena nėra nedarbo diena ir jai netaikomi jokie teisinės apsaugos mechanizmai. Be to, jo teigimu ši diena yra įstrigusi žmonių atmintyje.
Kito Bavarijos miesto Regensburgo valdžia nutarė nukelti karnavalą, tačiau skundžiasi, jog dėl datos pakeitimo dalyvauti jame atsisakė daug žmonių ir šventė bus mažesnė nei tikėtasi. Tiesa, ir Miunchene imtasi tam tikrų žingsnių, kad kritikos strėlių sumažėtų. Karnavalo dalyviai nebežygiuos pro miesto centre esančią aikštę, skirtą holokausto aukoms atminti. Dalyviai taipogi atvyks į memorialinį holokausto aukų minėjimą šį penktadienį ir taip išreikš savo gerą valią. Be to, karnavalo organizatoriai teigia nesuprantą, kodėl Aušvico koncentracijos stovyklos išlaisvinimo dieną negalima džiaugtis ir būti laimingam.