• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dvi dienas trukusios Kinijos karinės pratybos aplink Taivaną buvo „akivaizdi provokacija prieš tarptautinę tvarką“, sakoma Taibėjaus pareiškime šeštadienį.

Dvi dienas trukusios Kinijos karinės pratybos aplink Taivaną buvo „akivaizdi provokacija prieš tarptautinę tvarką“, sakoma Taibėjaus pareiškime šeštadienį.

REKLAMA

Pratybos pradėtos po to, kai Lai Ching-te (Lai Čingtė) šią savaitę pradėjo eiti Taivano prezidento pareigas ir pasakė inauguracijos kalbą, kurią Kinija pasmerkė kaip pasisakymą už Taivano nepriklausomybę.

Kinija, kuri teigia, kad Taivanas yra jos teritorijos dalis, Lai laiko „pavojingu separatistu“.

Penktadienio vakarą valstybinio karinių naujienų kanalo CCTV-7 vedėjas pranešė, kad Kinijos kariuomenė „sėkmingai užbaigė“ operaciją, pavadintą „Joint Sword-2024A“.

Lai Ching-te atstovė Karen Kuo pareiškime pakartojo, kad taikos ir stabilumo užtikrinimas visame regione yra „susijęs su bendrais tarptautinės bendruomenės interesais“.

REKLAMA
REKLAMA

„Tačiau pastaroji vienašališka Kinijos provokacija ne tik kenkia Taivano sąsiaurio taikos ir stabilumo status quo, bet ir yra akivaizdi provokacija prieš tarptautinę tvarką, kelianti rimtą tarptautinės bendruomenės susirūpinimą ir pasmerkimą“, – sakė ji.

REKLAMA

K. Kuo pridūrė, kad Taivanas tikisi, jog „Kinija atsižvelgs į abiejų pusių žmonių saugumą ir laimę, sieks abipusės naudos, sugyvenimo [...], sustabdys visus politinius ir karinius gąsdinimus Taivanui ir regionui“.

Savarankiškasis Taivanas turi savo demokratiškai išrinktą vyriausybę, kariuomenę ir valiutą, tačiau Pekinas pareiškė, kad niekada neatsisakys galimybės panaudoti jėgą, kad sala būtų kontroliuojama.

Kinijos karo analitikai valstybinei naujienų agentūrai „Xinhua“ sakė, kad per dvi dienas trukusias karines pratybas Kinijos liaudies išlaisvinimo armijos (PLA) laivai priartėjo „arčiau nei bet kada anksčiau“ prie Taivano krantų.

Per pratybas imituoti smūgiai, nukreipti prieš salos lyderius, taip pat jos uostus ir oro uostus, teigė jie.

Kalbėdamas apie įvairius Kinijos kariuomenės veiksmus, K. Kuo teigė, kad „prezidentas ir nacionalinio saugumo komanda puikiai supranta situaciją“, ir paragino visuomenę „būti ramią“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų