REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

29 Kinijos karo lėktuvai antradienį įskrido į Taivano oro gynybos zoną ir tai trečias pagal dydį toks įsiveržimas šiais metais, paskelbė salos vyriausybė.

29 Kinijos karo lėktuvai antradienį įskrido į Taivano oro gynybos zoną ir tai trečias pagal dydį toks įsiveržimas šiais metais, paskelbė salos vyriausybė.

REKLAMA

Taivanas – savarankiškai valdoma demokratinė sala, nuolat gyvenanti Kinijos potencialios invazijos grėsmės sąlygomis.

Pekinas šią salą laiko savo teritorija ir žada vieną dieną ją užimti, prireikus – jėga.

Įtampą kursto vis dažnesni Kinijos orlaivių įsibrovimai į Taibėjaus oro gynybos identifikavimo zoną (ADIZ).

Antradienį į ADIZ įskrido 29 kinų lėktuvai, tarp jų 17 naikintuvų ir šeši bombonešiai, pranešė taivaniečių Gynybos ministerija.

Pranešime nurodoma, kad perduoti įspėjimų pakilo Taivano lėktuvai, buvo dislokuotos raketinės oro gynybos sistemos įsibrovusiems lėktuvams stebėti.

REKLAMA
REKLAMA

Sausio 23 dieną į ADIZ buvo įskridę 39 Kinijos lėktuvai, o gegužės 30-ąją – 30 lėktuvų, rodo naujienų agentūros AFP kaupiami duomenys.

Praeitų metų paskutinį ketvirtį Kinija smarkiai suintensyvino įsibrovimus į ADIZ. Didžiausias tokio pobūdžio incidentas įvyko spalio 4-ąją, kai į šią zoną įskrido 56 Kinijos kariniai lėktuvai.

REKLAMA

Praeitą spalį tokių incidentų buvo daugiausiai – iš viso 196, o 149 iš jų įvyko per keturias dienas, Pekinui minint nacionalinę dieną.

Pekinas didino spaudimą Taivanui nuo 2016 metų, kai salos prezidente buvo išrinkta Tsai Ing-wen (Cai Ingven). Pastaroji laiko Taivaną suverenia valstybe, o ne „vienos Kinijos“ dalimi.

Pernai Taivanas užregistravo iš viso 969 Kinijos karinių orlaivių įsibrovimus į jo ADIZ, rodo AFP parengta tokių pranešimų suvestinė. 2020 metais tokių incidentų buvo apytikriai 380. Šiemet šis skaičius jau yra viršijęs 500.

ADIZ nėra Taivano teritorinė oro erdvė ir apima gerokai didesnę teritoriją, iš dalies persidengiančią su pačios Kinijos oro gynybos atpažinimo zona, ir netgi dalį žemyninės Kinijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų