Švedija seka Lietuvos pavyzdžiu ir grąžina jaunuolių šaukimą į karinę tarnybą

Jau nuo kitų metų Švedija pašauks 4000-ius šauktinių – vyrų ir moterų, gimusių 1999-aisiais. Jie bus atrinkti iš maždaug 13 tūkstančių švedų jaunuolių, kurie privalės atitikti fizinius ir psichologinius reikalavimus.

Privalomoji karo tarnyba, į kurią būdavo kviečiami tik vyrai, Švedijoje buvo panaikinta prieš septynerius metus.

Tačiau reaguodama į Rusijos agresiją Baltijos jūros regione, Krymo aneksiją ir karo veiksmus Rytų Ukrainoje, Švedija nusprendė vėl kviesti šauktinius. Skelbiama, kad jie tarnaus nuo 9 iki 12 mėnesių ir po to bus skatinami tęsti karjerą profesionalioje kariuomenėje arba prisijungs prie kariuomenės rezervo.

Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže: 


Rašyti komentarą...
b
barkope
2017-03-16 01:22:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Miško uogų rinkimas Švedijos miškuose.

Išvykos i Švediją rinkti miško uogų rugpjūčio - rugsėjo mėnesiais. Geriausias atvykimo laikas – rugpjūčio pradžia. Rugpjūtį prinoksta mėlynės, rugsėjį - ir bruknės. Vykti patartina bent trims savaitėms, ne vėliau kaip rugsėjo pradžioje. Vykti į Švediją reikia savo automobiliu – iš apgyvendinimo vietos išvažiuoti į mišką iki augimviečių gali būti nemaži atstumai, tad savas automobilis yra būtinas. Racionaliausia susiburti į viename automobilyje telpančią grupelę, po 3 – 4 žmones. Geriau – jei grupelė iš draugų, pažįstamų, šeimos narių, nes tai bus tarsi komanda bendram darbui, o ir išlaidas (degalams ir kt.) lengviau tarpusavyje bus suskaičiuoti ir pasidalinti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų