Švedija įvardijo Stokholmą puolusio teroristo aukas

Stokholme sunkvežimiui penktadienį įvažiavus į pėsčiųjų gatvę ir įsirėžus į parduotuvės vitriną, žuvo du švedai, vienas britas ir vienas belgas, dar 15 žmonių sužeista, pranešė sekmadienį Švedijos policija.

26

„Mes nustatėme žuvusiųjų tapatybes ir pranešėme jų artimiesiems“, – sakė žurnalistams Stokholmo policijos pareigūnas Janas Evenssonas (Janas Evensonas).

Švedijos prokuroras Hansas Ihrmanas šeštadienį patvirtino, kad suimtas asmuo, siejamas su Stokholme įvykdytu mirtinu išpuoliu, yra 39 metų Uzbekistane gimęs vyras. Be to, šalies vidaus žvalgybos agentūros vadovas nurodė, kad šis asmuo anksčiau buvo patekęs į specialiųjų tarnybų akiratį.

(26 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Stokholme autofurgonas rėžėsi į minią

Kruvinas penktadienis

Nelaimė įvyko prieš pat 13 val. Grinvičo (16 val. Lietuvos) laiku prie parduotuvės Karalienės bulvare (Drottninggatan), kuris yra didžiausia pėsčiųjų gatvė mieste, virš Stokholmo centrinės metropoliteno stoties.

Per televiziją parodytuose vaizduose buvo matyti iš įvykio vietos kylantys tiršti dūmai, įvykio vietą uždarė policija, prie užtvarų būriavosi minios žmonių.

REKLAMA

Po miestą važinėjantys policijos automobiliai per garsiakalbius raino žmones likti namuose ir vengti didelių žmonių susibūrimų.

Paprastai labai judrus miesto centras po išpuolio buvo uždarytas. Iš centrinės traukinių stoties buvo evakuoti žmonės, greitai ištuštėjo parduotuvės.

Visiškai uždarytas Stokholmo metropolitenas, kadangi išpuolis buvo įvykdytas prie „T-Centralen“ stoties, pro kurią einą visos miesto metropoliteno linijos.

Virš miesto centro buvo pakelti sraigtasparniai, į atakos vietą atvyko daugybė policijos ir greitosios pagalbos automobilių, pasakojo liudininkai.

Europos politikai parodė solidarumą Švedijai dėl šio išpuolio. Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris (Žanas Klodas Junkeris) pareiškė, kad tai buvo „išpuolis prieš mus visus“.

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel atstovė sakė, kad „galvojame apie žmones Stokholme, apie sužeistuosius, jų artimuosius, gelbėtojus ir policiją“.

„Mes kartu pasisakome prieš terorą“, – pridūrė ji.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų