Svarbiausia, Putinui patiko: „žvaigždutės ir lėktuvėliai“ – taip buvo įvertintas Kremliaus amžiaus projektas Ten pat yra ir „sukarinta“ cerkvė

Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui buvo pristatytas muziejų kompleksas Pamaskvėje, kurį jis įvertino kaip „labai gerą“. Tačiau milžiniškas lėšas iš biudžeto ištrauksiantis karo muziejus labiau skirtas ne žmonėms, o „maketui pristatyti“, perspėja architektas I. Varlamovas.

16

Pristatydamas šį projektą Rusijos prezidentui, Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu pareiškė, kad į jį bus suvežta 740 tūkst. eksponatų, kurie dabar yra „saugomi įvairiuose muziejuose ir sandėliuose“. Kiekvienas pastato „spindulys“ planuojamas skirti kokiam nors Rusijos karo istorijos įvykiui, kas pusmetį planuojama keisti ekspozicijas. Kada projektas bus užbaigtas, gynybos ministras nepatikslino.

(16 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Svarbiausia, Putinui patiko: „žvaigždutės ir lėktuvėliai“ – taip buvo įvertintas Kremliaus amžiaus projektas

„Šoigu vizitine kortele“ vadinamas pastatų kompleksas – didžiausias šalyje. S. Šoigu čia pasistatė „karinių taktinių žaidimų“ centrą, du muziejus, šaudyklą, partizanų kaimelį ir žirgų sporto kompleksą. 2020-ųjų birželį buvo atidaryta milžiniška Rusijos ginkluotųjų pajėgų cerkvė, o rugsėjį – jaunimo patriotinio auklėjimo centras „Avangard“.

Artimiausiu metu „Patriote“ norima realizuoti dar eilę grandiozinių projektų. Įskaitant – okeanariumą, kalnų slidinėjimo centrą, pasilinksminimų parką ir 175 metrų aukščio bokštą. Šiems reikalams iš biudžeto yra išskirta apie 1,7 mlrd. rublių (apie 20 mln. eurų).

Maža to, gynybos ministerija planuoja pasistatyti didžiausią pasaulyje orlaivių muziejų, o taip pat ir nuosavą kino studiją, kur, anot ministro, „bus statomi geri ir teisingi filmai“.

Cerkvė kariuomenei

Anksčiau valdžia skelbė Rusijos ginkluotųjų pajėgų cerkvės lėšų rinkimą, tariamai „iš kiekvieno po rublį aukos“. Vis tik didžioji projektui surinktų lėšų dalis – biudžetinės lėšos, Kremliaus rato „susimetimas“ ir valstybinių įmonių „dovanos“.

Religija suvaidino didelį vaidmenį Rusijos kariuomenės gyvenime, iš pradžių rusų ortodoksų bažnyčia dar caro laikais, o vėliau – pasaulietiniu būdu – per komunizmą sovietų valdymo laikais, rašoma leidinyje.

REKLAMA

„Vėlyvaisiais Rusijos imperijos laikais, kuomet jie pradėjo formuoti įgulas, kiekvienas dalinys turėjo pasistatyti cerkvę, ne sinagogą ar mečetę“, – pasakojo Teksaso universiteto profesorius Rogeris Reese’as.

„Putino Rusijoje, Stačiatikių bažnyčia siekia pasinaudoti kiekviena proga pateikti save kaip nacionalinę religiją ir susisieti su valstybe lygiai taip pat, kaip tai buvo valdant carui, taigi šis žingsnis tik patvirtina sovietų metais laikinai nutrauktos grandinės atstatymą. Aišku, Sovietų Sąjungos režimas nestatė bažnyčių kariuomenei, tačiau Maskvoje yra pastačiusi žvaigždės pavidalo „Raudonosios Armijos namus“, skirtus „Raudonosios armijos“ ir jos karių poreikiams“, – aiškino ekspertas.

Pasak jo, V. Putino ketinimas pastatyti Rusijos kariuomenės moralės ir moralizavimo tikslams skirtą pastatą puikiai tinka šiam tęstinumui išlaikyti.

Daro tą pačią klaidą – maketas skirtas gražiai atrodyti

Rusijos tinklaraštininkas, architektas Ilja Varlamovas atkreipė dėmesį į milijoninį Kremliaus projektą. 150 tūkst. kv. metrų karinis muziejų kompleksas „Patriot“, anot jo yra „žvaigždė ant žvaigždės, o ant žvaigždės žvaigždė“.

Eksperto manymu, statinių projektas yra itin blogas. Dekoratyviniu lėktuvėlių ir žvaigždučių kratiniu pavadintas objektas bus matyti tik pro sraigtasparnio iliuminatorių.

„Tai klasikinė problema, kuomet užsakovui parodo projekto maketą, o jis žiūri į jį iš neegzistuojančių rakursų. Visos tos žvaigždutės ir takelių raštai gerai matosi iš sraigtasparnio. Tačiau lankytojų akimis tai atrodys visiškai kitaip“, – aiškino I. Varlamovas.

Pasak jo, tai yra tipinis efektingo maketo projektas, siekiant apgauti užsakovą. „Aptarinėti čia architektūrą nelabai yra ką. Nevėkliškas zonų skirstymas, gerbūvis – 80-ųjų provincinio sovietinio centrinio kultūros ir poilsio parko lygio. Pats pastatas, kuris primins surūdijusią gigantišką eglę, dekoruotą lėktuvėliais“ – rašė I. Varlamovas.


Rašyti komentarą...
R
R.
2021-06-05 20:47:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal pagaliau parasykit musu valdziai ir verslininkams, kad aferu nesuktu ir is biudzeto milijonu nevogtu. Jums tik rusai blogi, o savo kieme nor ir tvanas. Spauskit valdzia rasiniais, kad pazabotu korupcija.
Atsakyti
-3

P
Petras.
2021-06-05 19:34:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pribaltikos biudzetas kartu sudaro Naujo Rusijos muziejaus kaina
Pribaltika zopoje
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų