Susitikimas pro sukąstus dantis: rankas spaudė Rusijos ir Prancūzijos lyderiai

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emanuelis Makronas) ir Rusijos vadovas Vladimiras Putinas pirmadienį per derybas Versalyje susitarė reguliariai aptarti su persekiojimu susiduriančių homoseksualių asmenų padėtį Čečėnijoje.

6

„Kalbėjomės apie LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų ir translyčių žmonių) bendruomenę Čečėnijoje bei apie Rusijos ne pelno organizacijas. Labai aiškiai pasakiau prezidentui V.Putinui, ko šiuo klausimu tikisi Prancūzija. Susitarėme, kad drauge reguliariai stebėsime šią situaciją“, – sakė E.Macronas per spaudos konferenciją, surengtą po Versalyje vykusių derybų su Rusijos lyderiu.

Pasak Prancūzijos lyderio, V.Putinas jam nurodė „keletą kartų ėmęsis priemonių dėl LGBT bendruomenės Čečėnijoje, kad išsiaiškintų visą tiesą apie tai, kas vyksta, ir kartu su vietos valdžia sureguliuotų šią delikačią situaciją“.

„Tai atitinka mūsų vertybes“, – sakė E.Macronas.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir Rusijos vadovas Vladimiras Putinas per derybas Versalyje

Jis nurodė priminęs V.Putinui, kad Prancūzijai yra svarbios kelios temos, susijusios su pilietine visuomene.

„Priminiau, kad Prancūzijai svarbu, jog būtų paisoma visų mažumų, visų žmonių, visos pilietinės visuomenės teisių“, – sakė E.Macronas.

REKLAMA

Kovo mėnesį Rusijos opozicijos laikraštis „Novaja gazeta“ pranešė apie Čečėnijos valdžios vykdomą gėjų persekiojimą, jų kankinimus ir žudymus šiame konservatyviame regione, kuriame homoseksualumas yra tabu ir už jį gali būti baudžiama artimųjų nužudymu.

Grupė čečėnų, radusių prieglobstį netoli Maskvos, vėliau žiniasklaidai patvirtino, kad buvo priversti bėgti iš namų baimindamiesi dėl savo gyvybių.

Tačiau V.Putinui ištikimas Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas kategoriškai neigia kaltinimus apie valdžios vykdomą susidorojimą.

V.Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas iš pradžių bandė nesureikšminti „Novaja gazeta“ pranešimo, sakydamas, kad informacija nebuvo „patvirtinta“. Vis tik kurį laiką delsę Rusijos tyrėjai pranešė pradėję tyrimą dėl pranešimų apie įtariamus homoseksualų teisių pažeidimus.

Macronas pasmerkė Kremliaus ruporus „Russia Today“ ir „Sputnik“ už propagandos skleidimą

Prancūzijos vadovas Emmanuelis Macronas (Emanuelis Makronas) pirmadienį pareiškė, kad Kremliaus finansuojama televizija RT, dar žinoma kaip „Russia Today“, ir naujienų portalas „Sputnik“ per Prancūzijos vadovo rinkimų kampaniją veikė prieš jį „kaip įtakos ir propagandos organai“.

Tai E.Macronas pareiškė atsakydamas į žurnalistų klausimą per bendrą spaudos konferenciją su Prancūzijoje viešinčiu Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2017-05-30 11:50:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Idomu, o kodel niekas nekovoja del geju teisiu Saudo Arabijoje.
Kodel tyli visos geju organizacijos kai gejams kerta galvas Saudo Arabijoje.
Kazkaip gaunasi dvigubi standartai arba melas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų