• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos pajėgos panaudojo britų „Storm Shadow“ atakuodama Rusijos karinę vadavietę okupuotame Luhansko mieste šalies rytuose, remiantis šaltiniais Ukrainos kariuomenėje skelbia „Sky News“.

Ukrainos pajėgos panaudojo britų „Storm Shadow“ atakuodama Rusijos karinę vadavietę okupuotame Luhansko mieste šalies rytuose, remiantis šaltiniais Ukrainos kariuomenėje skelbia „Sky News“.

REKLAMA

Ukrainos lėktuvų, kuriuos Rusija skelbėsi sunaikinusi jau trečiąją karo dieną, paleistos raketos „Storm Shadow“ šeštadienį nusitaikė į Rusijos sausumos pajėgų vadavietę, o šaltinis tai pavadino „stipriu smūgiu“ Rusijos ginkluotosioms pajėgoms.

„Šis smūgis tęsia Ukrainos kampaniją, kuria siekiama išlaisvinti Luhansko sritį nuo neteisėtos Rusijos Federacijos invazijos ir užtikrinti, kad Rusija negalėtų toliau veržtis į Ukrainą“, – „Sky News“ sakė neįvardintas šaltinis.

Anot jo, būstinės praradimas gali turėti įtakos Rusijos gebėjimui vadovauti savo pajėgoms aplinkiniame Luhansko regione.

REKLAMA
REKLAMA

„Smūgis Rusijos karinio vadovavimo mazgams sukelia sumaištį Rusijos sausumos pajėgose, – aiškino jis. – Rusijos karinė kultūra remiasi mikrovaldymu ir centralizuotu vadovavimu, o tai reiškia, kad tokio štabo pašalinimas gali paralyžiuoti karinių sprendimų priėmimą kitam mėnesiui“.

REKLAMA

Ukrainos operacija taip pat atskleidė Rusijos priešlėktuvinės gynybos ribotumą, teigė šaltinis.

„Šio štabo sunaikinimas yra stiprus smūgis Rusijos kariuomenei ir parodys, kad Ukraina vis dar turi galimybę atakuoti Rusijos kariuomenę bet kurioje jos veikimo vietoje“, – sakė šaltinis.

Šeštadieninis smūgis kariuomenės štabui

Šeštadienį Ukrainos karinių oro pajėgų vadas socialiniame tinkle „Telegram“ paskelbė žinutę apie oro smūgius prieš Rusijos taikinį Luhansko srityje.

REKLAMA
REKLAMA

„Dėkoju oro pajėgų pilotams už sėkmingą, o svarbiausia – efektyvų smūgį priešo objektui Luhansko srityje 2024 m. balandžio 13 d.“ – rašė generolas leitenantas Mykola Oleščukas.– Ukrainos pilotai puikiai atliko savo darbą ir grįžo į bazę“.

Rusų karinis štabas buvo įsikūręs pramoniniame komplekse Luhansko pietų centrinėje dalyje. Pačios Rusijos kariuomenė šios atakos nekomentavo.

Luhansko regiono okupacinė administracija šeštadienį pranešė apie smūgį mašinų surinkimo gamyklai Luhanske. Anot statytinio L. Pasečniko, „Ukrainos kariuomenė paleido kelias raketas“. Jo teigimu, smūgis tariamai atiteko mašinų surinkimo gamyklai, kuri „turėjo artimiausiu metu pradėti veiklą“.

Rusijos informavimo priemonė „RIA Novosti“, remiantis šaltiniais jėgos struktūrose patvirtino, kad Ukrainos kariuomenė smogė Luhanskui „Storm Shadow“ raketomis.

 

 

 

Padėk Dieve Ukrainai
Visi normalūs žmonės palaiko Volodimirą Zelenskį, Filipą Kirkorovą, ir Matuką Maldeikį su mama.
juokiu juokiausiaisias būdais, variantais, metodais Ruskynui neišeis, neišdegs ir nepavyks
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų