Turkijos armėnų redaktorius Hrantas Dinkas, pernai teistas už Turkijos identiteto įžeidimus, penktadienį nušautas priešais savo laikraščio redakciją Stambule.

H.Dinką, prieštaringai vertintą rašytoją ir žurnalistą, kuris dažnai imdavosi armėnų ir turkų santykių temos bei tapo nacionalistų neapykantos taikiniu, Stambulo centre nušovė nenustatytas užpuolikas tuo metu, kai H.Dinkas išėjo iš savaitraščio "Agos" redakcijos - apie 16 val. vietos (15 val. Lietuvos) laiku, pranešė jo bendradarbiai.

"Jis buvo puikus taikinys tiems, kurie nori sutrukdyti Turkijai tapti demokratiška šalimi ir siekti Europos Sąjungos narystės", - sakė vienas "Agos" žurnalistų Aydinas Enginas (Aidinas Enginas).

2006-ais metais Turkijos teismas nuteisė lygtinai H.Dinką kalėti šešis mėnesius už tai, kad jis savo straipsnyje užsiminė apie armėnų nacionalistų idėją - siekti savo tautiečių etninio grynumo, vengti maišyto su turkais kraujo.

Turkijos ministras pirmininkas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) penktadienį sakė, kad žinomo redaktoriaus nužudymas - tai smūgis taikai ir stabilumui šalyje.

Skubiai sušauktoje spaudos konferencijoje premjeras sakė, jog bus padaryta viskas, kad nusikaltėlis būtų sulaikytas kuo greičiau.

REKLAMA

Pietryčių Turkijoje 1954-aisiais gimęs H.Dinkas, vienas iš dešimties rašytojų, nuteistų pažeidus įstatymą apie turkų tautos įžeidimą, buvo teisiamas už tai, kad pasisakė apie Osmanų imperijoje Pirmojo pasaulinio karo laikais buvusį armėnų genocidą. Turkija nepripažįsta šio genocido.

Europos Sąjunga daug kartų yra raginusi Ankarą keisti minėtą įstatymą, o Turkijos vyriausybė žadėjo peržiūrėti atitinkamą Baudžiamojo kodekso straipsnį.

H.Dinkas buvo savaitraščio "Agos", leidžiamo turkų ir armėnų kalbomis, vyriausiasis redaktorius.

Armėnijos užsienio reikalų ministerija pasmerkė šią žmogžudystę ir paragino Turkiją kuo greičiau rasti nusikaltėlius.

"Mus didžiai sukrėtė žinia, jog nužudytas armėnų kilmės Turkijos žurnalistas Hrantas Dinkas, žmogus, be galo tikėjęs tuo, jog tarp tautų įmanomas supratimas, dialogas ir taika", - sakoma Armėnijos URM pareiškime.

"Mes kategoriškai smerkiame šį aktą, nepriklausomai nuo aplinkybių, ir raginame Turkijos valdžią išties padaryti viską, kad kaltininkai būtų surasti".


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų