Šri Lankoje žaibas nutrenkė keturis dramblius

Šri Lankos šiaurėje žaibas nutrenkė keturis dramblius, tarp jų – du jauniklius, ir tai šioje šalyje yra viena didžiausių laukinei gamtai tragedijų per kelerius metus, sekmadienį pranešė pareigūnai.

Maždaug 25 metų patelė, du jos jaunikliai, 10 mėnesių ir dvejų metų, ir aštuonerių metų patelė sekmadienį buvo rasti negyvi prie pat Vilpatu nacionalinio parko.

„Kaimų gyventojai iš kaimyninių rajonų pranešė pareigūnams, ir mes atlikome skrodimus, – sakė veterinarijos chirurgas Chandana Jayasinghe. – Jie žuvo nuo žaibo“.

Mahavilačijos kaimo, esančio 250 km į šiaurę nuo Kolombo, gyventojai penktadienį, kai tie drambliai turėjo žūti, pranešė apie smarkias liūtis ir žaibavimą.

Tai didžiausia dramblius ištikusi stichinė nelaimė nuo 2011 metų vasario, kai per didelį potvynį šalos šiaurės rytuose nuskendo keturi drambliukai.

Drambliai šioje šalyje, kur gyventojų daugumą sudaro budistai, yra labai gerbiami ir labai saugomi. Visi nugaišę drambliai turi būti ištirti, kad būtų nustatyta priežastis, dėl visų išduodami mirties liudijimai.

Šri Lankos dramblių populiacija yra sumažėjusi; per surašymą, atliktą prieš penkerius metus, jų buvo kiek daugiau nei 7 tūkstančiai. 20-ojo amžiaus pradžioje dramblių saloje buvo daugiau kaip 12 tūkstančių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų