REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Baltarusijos opozicionierius paskelbė, kad Baltarusijos diktatorius Aliaksandras Lukašenka po susitikimo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu buvo nuvežtas į Maskvos centrinę klinikinę ligoninę. Teigiama, kad diktatoriaus būklė kritinė. 

Baltarusijos opozicionierius paskelbė, kad Baltarusijos diktatorius Aliaksandras Lukašenka po susitikimo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu buvo nuvežtas į Maskvos centrinę klinikinę ligoninę. Teigiama, kad diktatoriaus būklė kritinė. 

REKLAMA

Šią žinią opozicionierius Valerijus Cepkalo pasidalijo socialiniame tinkle „Telegram“. 

„Pagal turimą informaciją, kuriai reikia patvirtinimo, po susitikimo su Putinu už uždarų durų, Lukašenka buvo skubiai nugabentas į Maskvos centrinę klinikinę ligoninę. <...> Kad [A. Lukašenka] būtų atgaivintas iš būklės, kurią gydytojai įvertino kaip kritinę, buvo pasiųsti geriausi specialistai“, – teigė opozicionierius. 

V. Cepkalas taip pat pridūrė, kad taip pat buvo pateikta versija, jog A. Lukašenka šiuo metu yra Rusijos diktatoriaus V. Putino administracijos Centrinėje klinikinėje ligoninėje dėl medicininės apžiūros.

REKLAMA
REKLAMA

„Tokios versijos iškėlimas yra gana natūralus, kadangi tai yra bandymas nuslėpti tikrąją paciento būklę, kuri išlieka sunki. Anksčiau taip pat buvo bandoma nuslėpti sušlubavusią [diktatoriaus A. Lukašenkos] sveikatos būklę. Taigi ir šiuo atveju dėl siekio nesukelti įtarimų [A. Lukašenkos] lėktuvas netgi buvo išsiųstas į Maskvą“, – kalbėjo opozicionierius.

REKLAMA

Tačiau, stebėjimo grupės „Belarusian Gayun“ duomenimis, A. Lukašenka galimai parskrido į Minską gegužės 25 d., 20 val. vietos laiku, o vėliau buvo pastebėtas ir diktatoriaus kortežas, judantis link jo rezidencijos.

Susitiko su V. Putinu

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Rusijos gynybos ministras ketvirtadienį atvyko į Minską, kur dalyvavo susitikime su kariuomenės atstovais. Buvo pasirašyta oficiali sutartis dėl branduolinio ginklo Baltarusijos teritorijoje dislokavimo, tačiau Kremliaus atstovas pažymėjo, kad jo kontrolė išliks Maskvos rankose.

REKLAMA
REKLAMA

Gegužės 25-ąją Minske buvo pasirašytas dokumentas, apibrėžiantis nestrateginio branduolinio ginklo dislokavimą Baltarusijoje. Jį pasirašė šalių gynybos ministrai Sergejus Šoigu ir Viktoras Chreninas.

Rusija, dislokuodama nestrateginį branduolinį ginklą Baltarusijos teritorijoje, neperduoda jo respublikai, jo kontrolė ir panaudojimo teisė išlieka Maskvai“, – pareiškė S. Šoigu.

Anksčiau A. Lukašenka žurnalistams gyrėsi, kad „viską, kas yra Baltarusijos teritorijoje, kontroliuoja Minskas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kovo mėnesio pabaigoje paklaustas, ar bus atsižvelgta į Baltarusijos poziciją dėl branduolinio arsenalo panaudoji (ar, atvirkščiai, jeigu Baltarusija nenorės jo panaudoti) atėjus „valandai X“, A. Lukašenka tikino, kad branduolinis ginklas bus valdomas iš Baltarusijos.

„Nekontroliuojamo ginklo ir panašių dalykų Baltarusijoje nėra ir būti negali. Todėl valdysime viskuo, kas yra Baltarusijoje mes iš čia“, – pareiškė jis. Tokiu būdu A. Lukašenka prieštaravo anksčiau V. Putino išdėstytoms mintims, kad branduolinė ginkluotė yra tik dislokuojama, o ne perduodama. Tuomet Kremliaus vadovas aiškino, kad taip elgiasi ir JAV, kuri turi savo karinių bazių visame pasaulyje, įskaitant Vokietiją ar Turkiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų