• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

George'as W. Bushas teigia, kad skandinimo imitavimo apklausos metodas padėjo iš terorizmu įtariamųjų gauti informacijos.Ši informacija, anot jo, padėjo išgelbėti britų gyvybes, informuoja BBC.

REKLAMA
REKLAMA

Buvęs JAV prezidentas mano, kad toks apklausos metodas, kai tardomasis jaučiasi tarsi skęstų, padėjo užkirsti kelią teroro aktams Hitrou oro uoste ir Londono verslo rajone.

REKLAMA

Šaltinis „Times“ skelbia G. W. Busho memuarų „Decision Points“ („Apsisprendimų momentai“) ištraukas.

Buvęs JAV prezidentas taip pat teigia, kad pasiūlė tuometiniam Didžiosios Britanijos ministrui pirmininkui Tony Blairui galimybę atsisakyti siųsti šalies karius į Iraką.

„Skandinimo imitavimo metodas buvo taikytas trims žmonėms, ir manau, kad sprendimas panaudoti tokį apklausos metodą padėjo išgelbėti ne vieną gyvybę“, – „Times“ sakė G. W. Bushas.

REKLAMA
REKLAMA

Jis patvirtino, kad davė leidimą tokiu būdu apklausti Rugsėjo 11-osios išpuolių sumanytoją, „Al Qaeda“ narį Khalidą Sheikhą Mohammedą.

„Sulaikėme asmenį, vieną iš įtakingiausių visoje „Al Qaeda“, pražudžiusį 3 tūkst. žmonių. Jautėme, kad jis turi informacijos apie kitą išpuolį. Jis sako: „Kalbėsiuos su jumis tik tada, kai gausiu advokatą“. Tuomet paklausiau, kaip leistinai ir teisingai pasielgti“, – teigia G. W. Bushas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Knygoje G. W. Bushas rašo: „Jų apklausos padėjo sutrukdyti kitus išpuolius prieš JAV diplomatinius objektus užsienyje, Hitrou oro uostą, Londono verslo rajoną ir daugybę taikinių pačiose Jungtinėse Valstijose“.

Didžiosios Britanijos vyriausybė ilgą laiką prieštaravo skandinimo imitavimo metodui, vadindama jį kankinimu.

Interviu 64 metų buvęs JAV prezidentas kalbėjo apie artimus ryšius su T. Blairu, tačiau davė suprasti, kad pačių britų nuomonė dėl karo Irake jam nerūpi.

REKLAMA

„Visiškai nesvarbu, kaip mane vertina Didžiosios Britanijos žmonės. Tiesiog dabar tai nebeturi prasmės. Atvirai kalbant, kartais tai nebuvo svarbu ir tada“, – sakė G. W. Bushas.

Anot jo, kai T. Blairui grėsė balsavimas dėl nepasitikėjimo juo parlamente karo Irake išvakarėse, jis pasiūlęs premjerui atsisakyti planų į Iraką siųsti britų karius.

Vietoj padrikos vyriausybės G. W. Bushas sakė mieliau norėjęs matyti T. Blairą su savo išmintimi ir strateginiu mąstymu kaip vienos artimiausių JAV sąjungininkių premjerą.

„Nesitrauksiu. Jei tai man kainuos vyriausybę, tebūnie“, – G. W. Bushui tuomet atsakė T. Blairas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų