REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono šalys dar kartą sugriežtino apribojimus, siekdamos pažaboti galimą koronaviruso delta atmainos protrūkį, Singapūras paskelbė naują sugrįžimo į normalų gyvenimą planą.

Kai Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono šalys dar kartą sugriežtino apribojimus, siekdamos pažaboti galimą koronaviruso delta atmainos protrūkį, Singapūras paskelbė naują sugrįžimo į normalų gyvenimą planą.

REKLAMA

Plane, kurį pasiūlė trys Singapūro COVID-19 darbo grupės nariai, atsisakoma karantinų ir kontaktų atsekimų bei leidžiama keliauti nesilaikant saviizoliacijos. Taip pat planas atnaujintų didelius susibūrimus. Plane numatoma net nustoti skaičiuoti kasdienius užsikrėtimo koronavirusu atvejus.

Pasiūlymas yra radikalus nukrypimas nuo vadinamojo „nulinio užkrato pernešimo“ modelio, kurį taikė kelios šalys ir teritorijos, įskaitant konkurentą, Azijos verslo centrą Honkongą, kuris iki šiol sėkmingai išvengė didelių protrūkių.

Darbo grupės nariai tvirtina, kad šio „nulinio užkrato pernešimo“ modelio, kuriam reikalingos griežtos, dažnai bausmę taikančios karantino priemonės, bus beveik neįmanoma išlaikyti, nes plinta nauji variantai, o ilgas karantino laikotarpis paprasčiausiai nėra tvarus. Vietoj to, jie teigia, kad įmanoma gyventi su koronavirusu.

REKLAMA
REKLAMA

„Bloga žinia yra ta, kad koronavirusas gali niekada taip ir neišnykti. Geros naujienos yra tai, kad net ir jam egzistuojant, galima normaliai gyventi, – laikraščiui „Straits Times“ sakė Singapūro prekybos ministras Ganas Kim Yongas, finansų ministras Lawrence'as Wongas ir sveikatos apsaugos ministras Ong Ye Kungas. – Mes galime paversti pandemiją kuo mažiau grėsmingu dalyku, pavyzdžiui, kaip tai padarėme su gripu, rankų, kojų ir burnos liga ar vėjaraupiais, ir tęsti savo gyvenimą.“

REKLAMA

Tai drąsus planas, kuris gali tapti šablonu kitoms šalims, norinčioms grįžti prie įprasto gyvenimo, atnaujinti keliones bei turizmą, ir suteikti vilties nusivylusiems gyventojams, trokštantiems susigrąžinti savo gyvenimus po 18 mėnesių trukusių karantino ribojimų.

Kaip jie tai padarys

Raktas į sušvelnintus ribojimus? Aukštas vakcinacijos lygis. Singapūras siekia, kad du trečdaliai gyventojų gautų pirmąją vakcinos dozę iki liepos pradžios, ir tikisi, kad iki rugpjūčio 9 dienos visi bus pilnai paskiepyti.

„Vakcinos labai veiksmingai mažina užsikrėtimo ir užkrėtimo riziką. Net jei esate užsikrėtę, vakcinos padės išvengti sunkios koronaviruso ligos formos“, – sakė ministrai.

REKLAMA
REKLAMA

Kai pasiskiepys daugiau žmonių, Singapūre pasikeis kasdienis naujų COVID-19 atvejų stebėjimas. Singapūras stebės tik tuos, kurie sunkiai serga, arba kiek žmonių šiuo metu yra intensyviosios terapijos skyriuose. Užsikrėtusiems žmonėms bus leista pasveikti namuose. Panašiai Singapūre skaičiuojami susirgimai gripu.

„Mes mažiau nerimausime dėl to, kad sveikatos priežiūros sistema yra perpildyta“, – sakė jie.

Kadangi nauji, potencialiai labiau užkrečiami variantai kelia susirūpinimą visame pasaulyje, ministrai teigė, kad ateityje gali prireikti pakartotinių skiepų, ir pasiūlė sukurti „daugiametę vakcinacijos programą“.

Nors testavimai ir stebėjimai vis tiek bus reikalingi, jie siūlo daryti koronaviruso testus tik tam tikrais atvejais, pavyzdžiui, prieš didelius socialinius įvykius ar grįžtant iš užsienio, o ne sekti ir liepti karantinuotis artimiems užsikrėtusiojo kontaktams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ministrai sako, kad norint tai padaryti, bus pradėti taikyti greitesni ir lengvesni testavimo metodai, nes PGR testų rezultatų tenka laukti labai ilgai. Kiti metodai, kurių ruošiamasi imtis, yra alkotesteriai, kurie atsakymą pateikia maždaug po vienos ar dviejų minučių.

Laikui bėgant atsiras daugiau prieinamų gydymo būdų. Jau dabar ministrai atkreipė dėmesį į vaistus, kurie yra veiksmingi gydant kritinius ligonius, pagreitina pasveikimą, taip pat sumažina ligos sunkumą ir mirčių skaičių.

Jie taip pat sako, kad piliečiai bus mokomi „socialinės atsakomybės“, pavyzdžiui, laikytis higienos ir stovėti atokiau nuo minios, kai blogai jaučiasi, kad sumažintų užkrato perdavimo tikimybę.

REKLAMA

„Skiepijimas, testavimas, gydymas ir socialinės atsakomybės turėjimas ateityje gali leisti mums visiškai kitaip reaguoti į žmogų, kuris užsikrečia koronavirusu“, – sakė ministrai.

Kitos šalys išlieka atsargesnės

Dėl griežtos sienų kontrolės, karantinų ir kontaktų sekimo, taip pat socialinių susibūrimų ir kaukių dėvėjimo taisyklių Singapūras buvo laikomas vienu iš sėkmingiausių pavyzdžių kovoje su koronavirusu.

Jam pavyko užkirsti kelią ankstesniems protrūkiams, įskaitant atvejų piko praėjusių metų balandžio mėnesį. Gegužę su Changi oro uosto darbuotojais buvo susietas nedidelis atvejų šuolis, dėl kurio buvo sugriežtintas keliavimas.

REKLAMA

Anot Johnso Hopkinso universiteto, miestas-valstybė, kurioje gyvena 5,7 milijono žmonių, praėjusį mėnesį fiksavo vidutiniškai 18 atvejų per dieną, o nuo pandemijos pradžios užregistravo tik 36 mirtis.

Naujasis pandemijos valdymo planas skiriasi nuo kitose vietose taikomų metodų. Nors kitoms valstybėms sekėsi suvaldyti koronaviruso protrūkius, tačiau jų vakcinacijos lygis yra palyginti žemas, ir jos neseniai grįžo prie griežtesnių ribojimų.

Kelios Australijos valstijos pirmadienį paskelbė karantiną savo sostinėse, kuriose gyvena apie 10,2 milijono žmonių, dėl susirūpinimo delta atmaina, kuri gali tapti naujų protrūkių priežastimi.

Australija buvo giriama dėl pirminio atsako į koronaviruso pandemiją, tačiau dabartinis vakcinacijos lygis šalyje yra žemas. Remiantis „Our World in Data“ duomenimis, Australija yra pilnai paskiepijusi tik beveik 5 proc. savo gyventojų. JAV paskiepyti daugiau nei 46 proc. gyventojų, o Jungtinėje Karalystėje – 48 proc. gyventojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujoji Zelandija teigė, kad ji svarsto galimybę padaryti kaukes privalomomis esant aukštam pavojaus lygiui. Ji taip pat sustabdė leidimą nesilaikyti saviizoliacijos grįžus iš kaimynės Australijos dėl delta atmainos protrūkio.

Finansų centras Honkongas, kur dvejojama dėl vakcinų ir tik 21 proc. gyventojų buvo pilnai paskiepyti, paskelbė nuo liepos 1 dienos sustabdysiantis keleivių skrydžius iš Jungtinės Karalystės, atsižvelgiant į ten daugėjančius susirgimus delta atmaina.

Tuo tarpu Kinija išdavė daugiau nei 1 milijardą vakcinos nuo COVID-19 dozių, tačiau ji svarsto palikti uždarytas sienas dar metams. Pietinis Guangdžou miestas, pagrindinis tarptautinių kelionių centras, planuoja pastatyti didžiulį karantino centrą su 5000 kambarių, kuriuose galėtų apsistoti keliautojai ir užsikrėtusiųjų artimieji kontaktai. Kaip skelbia valstybinis laikraštis „Global Times“, šių priemonių norima imtis dėl susirūpinimo naujojo varianto delta plitimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų