Šių metų rugpjūtį Strasbūre buvo pagrobtas Saidas Eminas Ibrahimovas, kuris dešimtajame XX amžiaus dešimtmetyje dirbo nepripažintos Ičkerijos respublikos ryšių ministru. Po kelių dienų interviu Saimonui Šusteriui (Simonui Shusteriui) jis šį užpuolimą susiejo su tuo, jog kritikavo Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, ir darė prielaidą, kad jį užpuolę žmonės – „Rusijos valdžios agentai“.
Šis S. Šusterio straipsnio, kurį paskelbė „Time“ (time.com), herojus 2001 metais emigravo į Prancūziją ir gyvena Strasbūro priemiestyje. „Rugpjūčio pradžioje jis išsiruošė į žvejybą prie netoliese esančios upės ir pakeliui išgirdo už nugaros sklindant kažkokius garsus. Nespėjęs atsigręžti pajuto stiprų smūgį ir prarado sąmonę. Atsigavęs jis suprato, kad akis dengia raištis, o jį supa mažiausiai trys rusiškai kalbantys vyrai. Jie liepė jam „nustoti šmeižti prezidentą“ iš pradžių ramiu tonu, tačiau kai S. E. Ibrahimovas atsakė, kad „banditų įsakymų nevykdo“, vyrai ėmė jį mušti“, – rašo S. Šusteris.
Duodamas parodymus policijoje S. E. Ibrahimovas nurodė, kad vienas iš pagrobėjų reikalavo nutraukti aktyvią veiklą, nes kitaip jis atsidursiąs Lubiankoje, o sulaukę pasipriešinimo uždėjo jam antrankius ir ėmė kankinti, siekdami, kad S. E. Ibrahimovas pasirašytų kažkokį dokumentą. Jis taip pat prisiminė, kad vienas iš pagrobėjų įspėjo kitus: „Iš kairės jo nelieskite, jo širdis silpna.“ Tyčiojimasis tęsėsi beveik dvi dienas. S. E. Ibrahimovas pasakojo, kad rugpjūčio 10-ąją jis atsipeikėjo pievoje Strasbūro pakraštyje. Visi jo drabužiai buvo kruvini. Tuo metu, kai S. E. Ibrahimovas susitiko su S. Šusteriu, jo kūną dar „tebepuošė“ užpuolimo ženklai. Tai buvo žaizdos, paliktos degančių cigarečių ir dūrių aštriu daiktu.
Kaip rašo autorius, S. E. Ibrahimovas pasakojo, kad užpuolikai rusiškai kalbėjo be akcento – „kaip maskviečiai“. Jis mano, kad užpuolikus pasiuntė Rusijos valdžios institucijų atstovai, o to priežastis – ieškinys prieš V. Putiną, kurį jis įteikė šių metų liepą Tarptautiniam baudžiamajam teismui. Šiame ieškinyje S. E. Ibrahimovas kaltina Rusijos lyderį „nusikaltimais žmoniškumui ir genocidu“ per Čečėnijos karą.
Tačiau S. Šusteris savo straipsnyje pabrėžia, kad šis ieškinys tik simbolinis, nes Tarptautinio baudžiamojo teismo sprendimai neturi galios Rusijoje, kadangi pastaroji nėra ratifikavusi susitarimo su šia organizacija. Kita priežastis – šis teismas nesprendžia bylų iki 2002 metų, nes tik tada buvo įsteigtas, o karas Čečėnijoje baigėsi dvejais metais anksčiau.
Nepaisant to, kai ieškinys buvo paduotas, pasipylė grasinantys skambučiai, kad gali nutikti „kas nors blogo“.
Tai jau ne pirmas pasikėsinimas į S. E. Ibrahimovą – 1996 metais Stambule jam buvo kelis kartus durta peiliu, o dar vieno pasikėsinimo 2009 metais buvo išvengta, laiku nustačius, kad rengiamasi tai padaryti. Tuomet buvo nustatyta, kad nužudyti jį ketinama Prancūzijos teritorijoje. Taip pat buvo paskelbta, kad „grupė samdomų žudikų į Europos Sąjungą galėjo patekti per Baltarusiją“. Teigiama, kad kaip tik tuo metu S. E. Ibrahimovas pradėjo rengti ieškinį.
Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, komentuodamas S. Shusterio straipsnį, pareiškė: „Mūsų požiūriu, S. E. Ibrahimovo teiginiai, kad jį pagrobė ir kankino, kaip jis pareiškė, „Rusijos agentai“, verčia abejoti jo dvasine sveikata.“
Tačiau Andersas Fouhas Rasmusenas (Andersas Foghas Rasmussenas), neseniai palikęs NATO vadovo postą, teigia, kad „kai kalbama apie Rusijos operacijas kitose šalyse, negalima atmesti nieko“. S. Šusteris primena, kad tokią nuomonę yra patvirtinęs ir buvęs JUKOS vadovas Michailas Chodorkovskis. „Jei Putinas nuspręs mane fiziškai sunaikinti, išlikti gyvam man bus labai sudėtinga, net Europoje, nes jo aplinkoje yra žmonių, kurie vis labiau linksta naudoti jėgą, ir mes matome, kad jie atlieka tokias operacijas“, – M. Chodorkovskį cituoja straipsnio autorius. S. Šusteris cituoja ir Europos Parlamento Saugumo ir gynybos komiteto vadovą, buvusį Prancūzijos karinės žvalgybos karininką Arno Danžaną – pasak šio, Rusijos institucijos dabar Vakaruose veikia labai aktyviai. „Kai valstybei vadovauja buvęs KGB agentas, nereikia stebėtis, kad vyksta tokie dalykai“, – teigiama straipsnyje.