Šiaurės Korėjoje – neįprastas aukščiausios valdžios sujudimas

Šiaurės Korėja penktadienį pradėjo didžiausią per dešimtis metų politinį šou, turintį įtvirtinti šalies lyderio Kim Jong Uno absoliučia valdžią ir temdomą tikimybės, kad bus susprogdintas dar vienas branduolinis užtaisas.

100

Pirmajame per beveik 40 metų valdančiosios partijos suvažiavime dalyvaus tūkstančiai atrinktų delegatų iš visos šalies. Šis susirinkimas teoriškai yra aukščiausias sprendimus priimantis Šiaurės Korėjos organas.

33 metų Kim Jonh Unas dar netgi nebuvo gimęs, kai vėliausias Korėjos darbo partijos suvažiavimas buvo surengtas 1980 metais. Tikimasi, kad lyderis šiame susitikime pasakys programinę kalbą, kuri bus kruopščiai analizuodama, ieškant kokių nors ženklų apie politikos arba valdančiojo elito narių pokyčius.

(100 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šiaurės Korėjos lyderis bus paskelbtas „Didžiąja saule“

1980-ųjų susitikimas buvo surengtas siekiant paruošti Kim Jong Uno tėvą Kim Jong Ilą netrikdomam valdžios perėmimui iš dabartinio lyderio senelio, Šiaurės Korėjos įkūrėjo Kim Il Sungo.

Dabartinis suvažiavimas, kaip manoma, prasidėjo penktadienio rytą didžiuliuose Balandžio 25-osios rūmuose, ant kurio fasado buvo pakabinti du milžiniški abiejų velionių lyderių portretai ir didžiulės raudonos ir aukso spalvos valdančiosios partijos vėliavos.

REKLAMA

Uždarytos durys

Per 100 užsienio žurnalistų, pakviestų nušviesti šį renginį, nebuvo įleisti į pastatą ir galėjo fotografuoti bei filmuoti tik iš specialiai parengtos vietos už maždaug 200 metrų, sostinėje dulkiant lietui.

Tuo tarpu valstybinė televizija nerodė tiesioginės suvažiavimo transliacijos, savo rytinę laidą skirdama partijos pasiekimų šlovinimui, rodant archyvinius kadrus. Vienu metu du pranešėjai, dirbdami tandemu, apie pusvalandį skaitė komentarą apie partijos laimėjimus, kurį anksčiau paskelbė Šiaurės Korėjos oficiali naujienų agentūra KCNA.

Nors šio suvažiavimo programa ir netgi trukmė lieka nežinoma, daugelio nuomone, jame bus siekiama patvirtinti Kim Jong Uną teisėtu Kimų šeimos dinastinio valdymo, besitęsiančio jau beveik septynis dešimtmečius, teisėtu paveldėtoju.

Suvažiavimas taip pat tikriausiai patvirtins oficialia doktrina Kim Jong Uno nustatytą politikos kursą ( byungjin), numatantį, kad šalis stiprins savo branduolinių ginklų arsenalą ir tuo pačiu vystys ekonomiką. Prieš šį suvažiavimą nacionalinės ir Korėjos darbo partijos vėliavos papuošė plačias, lietaus nuplautas Pchenjano gatves; tai pat kabėjo transparantai su šūkiais, tokiais kaip „Didieji draugai Kim Il Sungas ir Kim Jong Ilas visada bus su mumis“.

Dar vienas transparantas, pakabintas skersai gatvės, skelbė: „Ginkite Korėjos revoliucijos štabą, netausodami savo gyvybių.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų