Šiaurės Korėją drebina sprogimai – sunaikino karinį poligoną

Šiaurės Korėja ketvirtadienį dalyvaujant užsienio žurnalistams likvidavo savo branduolinių bandymų poligoną.

Pungjė-ri poligonas yra giliai po žeme kalnuose retai apgyvendintame šalies šiaurės rytų regione.

Apie planuojamą jo „visišką likvidavimą“ anksčiau šį mėnesį paskelbė šalies lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas).

Tai laikoma geros valios gestu prieš kitą mėnesį planuojamą Kim Jong Uno susitikimą su JAV prezidentu Donaldu Trumpu (Donaldu Trampu). Tačiau net ir tuo atveju tai nėra negrįžtamas žingsnis ir po jo reikės dar daug reikšmingų priemonių, kad būtų įvykdytas D. Trumpo reikalavimas dėl denuklearizacijos.

Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“, remdamasi įvykio vietoje esančiais Pietų Korėjos reporteriais, pranešė, kad visą dieną nuo 11 val. (6 val. Lietuvos laiku) iki 16 val. 17 min. girdėjosi sprogimai.

„Buvo didžiulis sprogimas, buvo galima jį pajusti. Atsirito dulkės ir karščio (banga). Jis buvo itin garsus“, – britų transliuotojo „Sky News“ interneto svetainėje parašė į ceremoniją pakviestas šios televizijos žurnalistas Tomas Cheshire'as (Tomas Češiras).

REKLAMA

Ceremonijoje dalyvavo žurnalistai iš Kinijos, Didžiosios Britanijos, JAV, Rusijos ir Pietų Korėjos.

Šiaurės Korėja į ceremoniją nepakvietė tarptautinių inspektorių ir tai apriboja šio žingsnio, kaip padarytos nuolaidos, vertę.

Pungjė-ri poligone nuo 2006 metų Šiaurės Korėja įvykdė visus šešis savo branduolinius bandymus. Naujausias ir kol kas galingiausias bandymas buvo įvykdytas pernai rugsėjį; Pchenjanas tuomet sakė išbandęs vandenilinę bombą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų