Šiaurės Korėja ir Pietų Korėja trečiadienį pranešė sutarusios atnaujinti derybas ministrų lygiu, kurios buvo sustabdytos, kai pernai spalį Pchenjanas įvykdė branduolinį bandymą.
Apie tai pranešta praėjus dienai po to, kai Pekine vykusiose šešių šalių derybose buvo pasiektas svarbus susitarimas, pagal kurį komunistinė Šiaurės Korėja imsis žingsnių nutraukti savo branduolinę programą mainais į energetinę pagalbą.
Pietų Korėjos susivienijimo ministerija paskelbė pareiškimą, kuriame nurodoma, kad delegatai iš abiejų šalių, kurios formaliai tebekariauja, ketvirtadienį susitiks Šiaurės Korėjos pasienio mieste Kesonge aptarti, kada atnaujinti derybas.
Šiaurės Korėjos valstybinė naujienų agentūra KCNA pranešė, kad Pchenjano delegacijos abiejų Korėjų dvišalėse derybose vadovas sutiko su Pietų Korėjos pasiūlymu atnaujinti kontaktus.
"Šiaurės Korėjos delegacijos vadovas sutiko su pasiūlymu surengti delegatų darbinį susitikimą dėl derybų atnaujinimo", - nurodė KCNA.
1950-1953 metų Korėjos karas baigėsi paliaubomis, ir šalys iki šiol nėra pasirašiusios taikos susitarimo, o prie pusiasalį dalijančios sienos sutelkta itin daug ginkluotės ir karių.
Pietų Korėjos prezidento Roh Moo-hyuno (Ro Muhjuno) vyriausybė vengia kritikuoti Pchenjano režimą ir stengėsi dialogo keliu, investicijomis ir ekonomine pagalba įtikinti savo nuskurdusią kaimynę atsisakyti saviizoliacijos.
Tačiau po pernai liepą Šiaurės Korėjos įvykdytų raketų bandymų Seulas sustabdė paramos tiekimą, o aukšto rango pareigūnų susitikimai nebevyksta nuo spalį Pchenjano surengto branduolinio bandymo.