• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms pavyko atsikovoti pozicijas Charkivo srityje, kur Rusijos pajėgos tęsia puolimą. Tačiau rusai sugebėjo prasiveržti Zaporižios kryptimi.

11

Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms pavyko atsikovoti pozicijas Charkivo srityje, kur Rusijos pajėgos tęsia puolimą. Tačiau rusai sugebėjo prasiveržti Zaporižios kryptimi.

REKLAMA

Naujausioje savo ataskaitoje JAV Karo studijų institutas (ISW) skelbia, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos susigrąžino pozicijas Vovčanske, į šiaurės rytus nuo Charkivo. 

Pavyko susigrąžinti pozicijas

Birželio 2 d. paskelbtoje geolokacinėje medžiagoje matyti, kad Ukrainos pajėgos susigrąžino pozicijas palei Duchovnos gatvę Vovčansko centre. Birželio 3 d. papildomoje medžiagoje matyti, kaip Rusijos ir Ukrainos pajėgos kovoja palei Duchovnos gatvę, o tai „leidžia manyti, kad Ukrainos gynybos pajėgos kontratakuoja, siekdamos susigrąžinti pozicijų kontrolę“, rašo ISW analitikai.

Tuo pat metu Rusijos pajėgos surengė patvirtintą puolimą į šiaurę nuo Charkivo Lypcų kryptimi. Gegužės 31 d. paskelbtoje geolokacinėje medžiagoje matyti, kaip Rusijos kariai žengia link pastatų Studentskojės gatvėje Hlybokuose, į šiaurę nuo Lypcų. Birželio 2 d. vakare ir birželio 3 d. popietę Ukrainos generalinis štabas pranešė apie mūšius prie Lypcų.

REKLAMA
REKLAMA

„Pagrindinis Rusijos Federacijos tikslas išlieka nepakitęs – nustumti Ukrainos karius nuo tarptautinės sienos su Belgorodo sritimi ir priartėti prie Charkivo į artilerijos nuotolį“, – reziumuoja ISW analitikai.

REKLAMA

„Pietų ašis“

Neseniai Rusijos kariai įvykdė patvirtintą puolimą vakarinėje Zaporižios srities dalyje. Birželio 1 d. paskelbtoje geolokacinėje medžiagoje matyti, kad Rusijos kariai neseniai žengė į šiaurės rytus nuo Robotynės. Birželio 2 ir 3 d. Robotynės, Verbovės (į rytus nuo Robotynės) ir Mala Tokmačkos (į šiaurės rytus nuo Robotynės) rajonuose tęsėsi poziciniai mūšiai.

„Birželio 3 d. tęsėsi poziciniai mūšiai Chersono srities rytiniame (kairiajame) krante, Krynkų rajone ir Dniepro deltoje, Nestrygos saloje. Birželio 3 d. Pletenčiukas sakė, kad Ukrainos pajėgos išlaiko pozicijas Nestrygos saloje“, – skelbia ISW analitikai.

Kacapka, cemodan-vogzal-parasha.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų