Saudo Arabijos sosto įpėdinis neigia kaltinimus dėl žurnalisto nužudymo: JAV grasina sankcijomis

Jungtinės Valstijos paviešino garsaus Saudo Arabijos žurnalisto Džamalo Chašogdžio nužudymo ataskaitą. Pasak amerikiečių žvalgybos, barbarišką nužudymą palaimino pats Saudo Arabijos sosto įpėdinis Mohamedas bin Salmanas. Pastarsis kaip ir ankščiau kaltinimus neigia.

2018 metų spalį į Saudo Arabijos konsulatą Stambule įžengusio garsaus žurnalisto Jamal Khashoggio daugiau niekas nematė. 15-kos Saudo Arabijos smogikų būrys viduje jį nužudė, o kūną sukapojo ir vėliau paslėpė.

Praėjus daugiau nei dviem metams, Vašingtono paskelbtoje ataskaitoje skelbiama, kad žiaurų nužudymą patvirtino pats Saudo Arabijos sosto įpėdinis Mohammedas bin Salmanas iki šiol uoliai tvirtinęs nieko bendro su pasaulį šokiravusiu nužudymu neturintis.

Dienraščio „The Washington Post“ apžvalgininkas J. Khashoggis, kadaise laikytas artimu karališkosios šeimos aplinkos žmogumi. Jis dirbo sosto patarėju tačiau vėliau pasitraukė į Jungtines Valstija, kur tapo princo Salmano kritiku. Į Ambasadą Turkijoje jis atvyko gauti dokumentų reikalingų vesti savo sužadėtinę. Paviešinus ataskaitą Vašingtonas į juodąjį sąrašą, draudžianti atvykti į Valstijas įtraukė 76 asmenis iš Saudo Arabijos, kurie grasino šalies disidentams užsienyje.

„Ir svarbiausia, mes įvedėme naujas taisykles, pagal kurias galėsime atšaukti vizas visiems, kurie manome prisideda prie žurnalistų ir disidentų persekiojimo“, – teigia JAV Valstybės sekretorius Antony Blinkenas.

Nors pranešimo tonas ir aršus, didžiausia pasaulyje naftos tiekėja Saudo Arabija itin artima Vašingtono sąjungininkė Artimuosiuose Rytuose, tad nenuostabu, kad sankcijos patį princą Mohammedą bin Salmaną aplenkė. Visgi prezidentas Joe Bidenas, sako, kad santykiai su Rijadu nebebus tokie šilti kaip valdant Donaldui Trumpui vengusi aršios kritikos sosto įpėdiniui. Priešingai nei jo pirmtakas su princu Bidenas kalbėtis išvis neplanuoja.

REKLAMA

„Vakar kalbėjau su karaliumi, o ne su princu. Jam aiškiai pasakiau, kad taisyklės keičiasi, ir mes apie tai pranešime šiandien ir pirmadienį. Mes laikysime juos atsakingais už žmogaus teisių pažeidimus“, – sako J. Bidenas.

Nors žmogžudystei vadovavo aukščiausio rango Saudo Arabijos princo paarėjęs, pats sosto įpėdinis, be kurio žinios šalyje nepatvirtinama jokie svarbūs sprendimai, iki šiol tvirtina nieko apie žurnalisto nužudymą nežinojęs. Saudo Arabija Vašingtono paskelbtą ataskaitą pavadino negatyve, neteisinga ir nepriimtina.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų