• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos žvalgybos perimtas rusų karių pokalbis atskleidė, kokioje apgailėtinoje situacijoje šiuo metu atsidūrė rusų karinis dalinys.

Ukrainos žvalgybos perimtas rusų karių pokalbis atskleidė, kokioje apgailėtinoje situacijoje šiuo metu atsidūrė rusų karinis dalinys.

REKLAMA

Rusų karys, kalbėdamas su artimaisiais, teigė, kad jų kariniam daliniui nepavyko pabėgti iš fronto linijos, kariuomenės vadai alkoholikai, o dėl vandens trūkumo jiems reikia gerti iš balų. 

„Susimovėm, trumpai tariant, susimovėm. Prieš tankus naudojame kulkosvaidžius. Tai yra bepotybė. Vadai girti, jie iškart bėga, su jais nėra jokio ryšio ir tiek. Velnias“, – pasakojo okupantas.

Rusų karys tvirtino, kad jų vadovai turi reikiamų atsargų, tačiau eiliniai kariai palikti be nieko – jie turi gerti vandenį iš balos. Karys pasakoja, kad jis taip pat jau savaitę nesituštino, nes yra alkanas.

Be to, rusų karys prabilo ir apie patirtus nuostolius karo fronte.

„Viename dalinyje buvo 100 žmonių, išgyveno tik 2“, – kalbėjo jis. 

JAV paskelbė apie naują karinę 275 mln. dolerių paramą Ukrainai 

Pentagonas penktadienį paskelbė, kad JAV Ukrainai suteiks naują 275 mln. dolerių (276 mln. eurų) vertės karinės pagalbos paketą, kad padėtų jai kovoti su Rusijos invazija.

REKLAMA
REKLAMA

Pentagono spaudos sekretoriaus pavaduotoja Sabrina Singh žurnalistams sakė, kad karinės pagalbos paketą sudaro šaudmenys raketinėms artilerijos paleidimo sistemoms HIMARS, įvairių tipų 155 mm artilerijos sviediniai, prieštankinės sistemos, šaulių ginklų šaudmenys ir keturios palydovinio ryšio antenos.

REKLAMA

„Matome, kad rusai nusitaikė į Ukrainos infrastruktūrą ir elektros tinklus, o šios antenos suteikia papildomų galimybių ant žemės kritiniu metu, kai smogiama Ukrainos infrastruktūrai“, – teigė S. Singh.

Ji pridūrė, kad šios antenos „neturi nieko bendro su prieiga“ prie palydovinio ryšio „Starlink“ paslaugos, kurią teikia Elono Musko kosminių technologijų bendrovė „SpaceX“.

Anksčiau šį mėnesį E. Muskas pareiškė, kad „SpaceX“ negali finansuoti „Starlink“ Ukrainoje neribotą laiką.

REKLAMA
REKLAMA

„Starlink“ – daugiau kaip 3 000 mažų palydovų žemojoje Žemės orbitoje – yra gyvybiškai svarbus Ukrainos ryšiams kovojant su Rusija.

Vis dėlto vėliau turtingiausiu žmogumi pasaulyje laikomas E. Muskas persigalvojo ir pranešė, kad „SpaceX“ toliau finansuos „Starlink“ paslaugą Ukrainoje, nors dėl to praranda pinigus.

Nuo Rusijos invazijos pradžios vasario mėnesį JAV administracija skyrė beveik 18 mlrd. dolerių (eurų) karinei pagalbai Ukrainai, nors tai tik nedidelė dalis visos sumos, įskaičius humanitarinę pagalbą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų