Praėjusią savaitę apie tai užsiminė ir Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, jam pritarė ir Sirijos prezidentas Basharas al Assadas, tvirtinantis, kad cheminį ginklą naudojo ne valstybinės pajėgos. Apie tai, kad Saudo Arabijos paruoštas spec. padalinys organizavo šią diversiją, naujienų agentūrą „Interfaks“ informavo neįvardinti Rusijos diplomatai.
Pasak tų šaltinių, galima daryti išvadą, kad „nusikalstama provokacija Rytų Gutoje – tai spec. grupės, paruoštos Saudo Arabijoje ir atėjusios iš Jordanijos teritorijos, darbas. Manoma, kad ji veikė po grupuotė „Liwa al-Islam“.
Kitas šaltinis pažymėjo, kad pati cheminė ataka ir ažiotažas kilęs aplink, labai įaudrino visus sirus. Pačių įvairiausių politinių pažiūrų šalies gyventojai skuba pranešti viską, ką žino apie įvykį, diplomatams ir tarptautinių struktūrų darbuotojams, dirbantiems Sirijoje.
Rusija nuo pat kilusio ažiotažo pradžios laikosi B. al Assado gynybos linijos. Praėjusią savaitę S. Lavrovas teigė, kad, Rusijos turimais duomenimis, rugsėjį buvo panaudotas toks pats „namudinės gamybos“ įtaisas, kaip ir kovo 19 d. Alepo mieste. Šis faktas, pasak Maskvos, užtikrina, kad nuodingas užtaisas buvo ne pramoninės gamybos, kuriuos turėjo Sirijos kariuomenė. Be to, tikinama, kad šių užtaisų sprogimui buvo naudojamas heksogenas, nors įprastai to niekas nedaro.
B. al Assadas ir toliau tvirtina, kad cheminį ginklą naudojo ne valdžios kariuomenė. „Aš galiu užtikrinti, kad mes net neturėjome būtinybės naudoti tokio tipo ginklą. Nebuvo nei aplinkybių, nei noro, kad duočiau leidimą jį panaudoti“, – cituojamas Sirijos lyderis. „Be to Sirijoje, kaip ir kitose šalyse, cheminis ginklas yra prižiūrimas ne kariuomenės, o specialaus padalinio“, – pridūrė jis.
Jis taipogi nurodė, kad cheminio ginklo paruošimas – ilgas ir techniškai sudėtingas procesas. Be tiesioginio įsikišimo iš generalinio štabo, pasak prezidento B. al Assado, tokia ataka „absoliučiai neįmanoma“.