Rusijos valdančioji partija tvirtina per rinkimus gavusi dviejų trečdalių daugumą

Rusijos valdančioji partija „Vieningoji Rusija“ pirmadienį pareiškė užsitikrinusi dviejų trečdalių balsų daugumą per Valstybės Dūmos rinkimus, kuriuos opozicija vadina suklastotais.

„Vieningosios Rusijos“ generalinės tarybos sekretorius Andrejus Turčiakas žurnalistams sakė, kad po sekmadienį pasibaigusio tris dienas trukusio balsavimo ši politinė jėga gaus 120 mandatų pagal partijos sąrašą ir dar 195 – vienmandatėse apygardose. Taigi, 450 vietų parlamente dirbs iš viso 315 jos narių.

A. Turčako teigimu, partija iškovojo „įtikinamą ir švarią pergalę“, o per rinkimus nebuvo užfiksuota jokių reikšmingų pažeidimų.

Pasak jo, „Vieningoji Rusija“ taip pat laimėjo vietos įstatymų leidžiamųjų institucijų rinkimus 39 šalies regionuose.

Parlamento ir vietos valdžios rinkimai buvo surengti po beprecedenčio susidorojimo su opozicijos veikėjais, įskaitant įkalintą garsiausią Kremliaus kritiką Aleksejų Navalną.

Suskaičiavus 85 proc. balsų, „Vieningoji Rusija“ pirmavo surinkusi 49,76 proc. balsų; antroje vietoje buvo Komunistų partija, užsitikrinusi 19,61 proc. elektorato palaikymą.

A. Navalno sąjungininkai tvirtina, kad balsavimas buvo masiškai klastojamas, ypač atkreipdami dėmesį į nuolatinius vėlavimus skelbiant elektroninio balsavimo rezultatus liberalioje ir opozicijai palankioje Maskvoje.

„Tai tikrai neįtikėtina. Prisimenu jausmą 2011 metais, kai jie pavogė rinkimus. Tas pats vyksta ir dabar“, – pareiškė A. Navalno atstovė Kira Jarmyš.

Kaltinimai plataus masto sukčiavimu per 2011 metų parlamento rinkimus sukėlė didžiulius protestus su A. Navalnu priešakyje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų