Rinkimai Rusijoje tapo kibernetinių atakų taikiniu papildyta 07.07 val.

Prezidentą Vladimirą Putiną remianti partija „Vieningoji Rusija“ tvirtai laimi rinkimus į Valstybės Dūmą, rodo anksti pirmadienį Centrinės rinkimų komisijos (CRK) paskelbti naujausi balsų skaičiavimo duomenys.

Suskaičiavus balsalapius 50,02 proc. rinkimų apylinkių paaiškėjo, kad „Vieningoji Rusija“ gauna 46,11 proc. balsų.

Tuo metu suskaičiavus 50,11 proc. vienmandačių apylinkių balsų pareigūnai paskelbė, kad „Vieningosios Rusijos“ kandidatai turėtų gauti 87,78 proc. arba 193 mandatus.

Atsižvelgiant, kad partija gali gauti papildomų mandatai nugalėtojams proporcingai perskirsčius balsus, atiduotus į parlamentą nepatekusioms partijoms, „Vieningoji Rusija“ pretenduoja užimti daugiau kaip 300 iš 450 vietų žemuosiuose parlamento rūmuose. Tokiu atveju partija įgytų konstitucinę daugumą.

Tikėtina, kad į Valstybės Dūmą pateks dar keturios partijos: komunistai (KPRF), gavę apie 21,4 proc. balsų, nacionalistinė Liberalų demokratų partija (LDPR) su 8,07 proc. balsų, aljansas „Teisingoji Rusija – Patriotai – Už tiesą“ (7,62 proc.), taip pat parlamento rinkimų naujokė partija „Naujieji žmonės“, surinkusi apie 5,97 proc. balsų.

Rinkimai į Valstybės Dūmą vyko rugsėjo 17–19 dienomis.

Deputatai renkami pagal mišrią sistemą: 225 vietos bus paskirstytos proporcingai pagal partijų sąrašus, o likusius mandatus gaus vienmandatėse apylinkėse išrinkti kandidatai.

Ankstesniuose rinkimuose į Valstybės Dūmą 2016 metais „Vieningoji Rusija“ surinko 54,2 proc., o komunistai 13,3 proc. balsų.

Rinkimai vyko valdžiai šiemet ėmusis precedento neturinčių represijų prieš opoziciją. Garsiausias Rusijos valdžios kritikas Aleksejus Navalnas šiuo metu yra kalėjime, o jo organizacija buvo uždrausta kaip „ekstremistinė“.

Prieš šį savaitgalį vykstančius rinkimus visi pagrindiniai A. Navalno sąjungininkai buvo suimti arba išvyko iš šalies, o bet kam, siejamam su jo organizacija, buvo uždrausta dalyvauti parlamento ir vietos valdžios rinkimuose.

Rusijos valdžios institucijos ėmėsi drastiškų priemonių pašalinti A. Navalno „Išmanaus balsavimo“ programėlę, kurioje opozicijos šalininkams buvo nurodoma, už kuriuos kandidatus reikėtų balsuoti, kad jie įveiktų su Kremliumi siejamus politikus.

Gausu kibernetinių atakų 

Prieš Rusijos valstybinius tinklalapius, susijusius su savaitgalį įvykusiais parlamento rinkimais, buvo surengta beveik 20 kibernetinių atakų, sekmadienį pranešė telekomunikacijų priežiūros tarnyba.

„Buvo iš viso 19 atakų; kai kurios buvo labai trumpos – kelių minučių. Didžiausia pagal trukmę ataka buvo vakar [šeštadienį], ji tęsėsi 5 val. 32 min., prasidėjo anksti ryte ir baigėsi vidury dienos, – Centrinėje rinkimų komisijoje (CRK) sakė agentūros „Rostelekom“ vadovas Michailas Osejevskis. – Buvo atakuojami įvairūs ištekliai – ir CRK portalas, rinkimų portalas, Valstybinių paslaugų portalas, ESIA [Vieningosios identifikacijos ir tapatybės patvirtinimo sistemos] portalas, [Maskvos oficialusis tinklalapis] mos.ru.“

REKLAMA

Pasak M. Osejevskio, per šias atakas buvo naudojami užkrėsti žalinga programine įranga kompiuteriai, esantys Indijoje, Indonezijoje, Brazilijoje, Ukrainoje, Irane, Tailande, Bangladeše, Kinijoje, Rusijoje, JAV, Vokietijoje, Vietname, Lietuvoje ir „daugelyje kitų“ šalių.

„Tiesą sakant, negalima priekaištauti šalims, kuriuose esama tokių [užkrėstų] įrenginių – tai mūsų bendra problema. Aišku, specialistai komercinėse organizacijose, „Rostelekom“ ir mūsų kolegos pasaulyje dirba, kad užtikrintų savo apsaugą nuo nusikaltėlių“, – pridūrė tarnybos vadovas.

M. Osejevskis teigė, kad visos 19 užfiksuotų atakų buvo sėkmingai atremtos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų