Rusijos pavojaus šešėlis: Švedija ruošiasi karui ir dėl Lietuvos situacijos

Švedija nekariavo jau 200 metų, tačiau dabar, vis daugiau kalbant apie Rusijos grėsmę, šalies valdžia savo piliečius įspėja pasiruošti, rašo news.com.au.

6

Švedija yra nedidelė šalis. Ji yra santykiniai izoliuota. Ir ji nekariavo su niekuo 200 metų. Tačiau dabar ji ruošiasi karui.

Kiekvienam iš 4,8 milijonų Švedijoje registruotų namų ūkių yra išsiunčiamas specialus pranešimas. Ir tai nėra susiję su rinkimine kampanija, išlaidomis ar netgi sveikata. Tai informacija, kaip žmonės turėtų priešintis įsiveržimui.

20 puslapių knygelėje, pavadintoje „Jei prasidėtų krizė arba karas“, yra paaiškinti pagrindiniai dalykai. Ar turite pakankamai maisto? Vandens? Ką reiškia skirtingi įspėjamosios sirenos signalai? Kur yra slaptavietės? Kaip galite įsirengti savo slaptavietę? Ką darytumėte, jei parduotuvėse nebeliktų maisto, nebebūtų elektros ir dujų? Kaip galite kovoti su priešų vykdoma okupacija?

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Švedijoje prasidėjo didžiausios karinės pratybos per pastaruosius du dešimtmečius

Knygelėje taip pat rašoma, kad „pasipriešinimas yra reikalingas“.

Įsiveržimo atveju, „kiekvieno pareiga yra prisidėti ir kiekvienas yra reikalingas imantis totalinės gynybos. Visi pajėgūs piliečiai gali būti pakviesti dalyvauti kritinės situacijos suvaldyme, jei tai „rimti incidentai, ekstremalios oro sąlygos, kibernetinės atakos ar karinis konfliktas“.

„Nors Švedija yra saugesnė nei daugelis kitų šalių, mūsų saugumui ir nepriklausomybei vis tiek kyla pavojus. Jei esate pasiruošę, jūs prisidedate prie šalies galimybės susidoroti su didžiule grėsme“, - rašoma informacinėje knygelėje.

Nepaisant to, kad knygelėje kalbama ir apie klimato kaitos problemas, pagrindine grėsme yra laikoma Rusijos grėsmė.


Rašyti komentarą...
s
saulius
2018-05-29 15:11:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dejau skersai ir isilgai,as uz Svedus gyvenu jau 15 metu svedijoje, jei reiks tai ir kariausime ar su rusais ar su svedais man pofig.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų