Rusijos patriarchas Kirilas: feminizmas gali sugriauti Rusiją

Rusijos Ortodoksų Bažnyčios patriarchas Kirilas perspėjo dėl feminizmo keliamų pavojų, pasmerkdamas "propagandą", kuri skatina moteris imtis veiklos už namų ūkio ir vaikų priežiūros ribų.

"Šį reiškinį, vadinamą feminizmu, laikau labai pavojingu", - sakė antradienį įtakingas patriarchas Kirilas, kurio kalba trečiadienį buvo paskelbta oficialioje Ortodoksų Bažnyčios svetainėje.

"Feministinės organizacijos skelbia moterų pseudolaisvę, kuri turėtų pasireikšti už santuokos ir šeimos ribų", - kalbėjo jis.

"Tai vyras turi skirti dėmesį dalykams už (namų) ribų, jis privalo dirbti ir uždirbti pinigų, tačiau moters dėmesys visada nukreiptas į tai, kas vyksta juose, į vaikus ir jos namus", - sakė Kirilas.

"Jeigu šios labai svarbios moters pareigos yra pažeidžiamos, tada pažeidžiama viskas iš paskos: šeima ir, kas dar svarbiau, motinystė", - pareiškė ortodoksų patriarchas.

Ultrakonservatyvių pažiūrų patriarchas Kirilas, kuris yra artimas prezidento Vladimiro Putino sąjungininkas, neslepia savo politinių simpatijų ir ne kartą griežtai kritikavo masinius opozicijos organizuotus protestus.

Nepaisydamas daugelio tikinčiųjų pasirašytų peticijų, jis pasisakė už griežtą bausmę moterų grupės "Pussy Riot" narėms, iš kurių dvi buvo įkalintos už chuliganizmą iš religinės neapykantos - "pankų maldos" protestą prieš V.Putiną pagrindinėje Maskvos Kristaus Išganytojo katedroje.

REKLAMA

Jis taip pat palaiko vyriausybės siekį atkurti vadinamąsias šeimos vertybes, kurias laiko gimstamumo Rusijoje didinimo kampanijos kertiniu akmeniu.

"Mes žinome, kaip iš tiesų veikia ši klaidingų vertybių propaganda", - kalbėjo Kirilas.

"Primetama nuomonė, kad moters, kaip motinos, misija yra žeminanti", - sakė jis Ukrainos ortodoksių moterų organizacijoje.

"Ne atsitiktinumas, kad dauguma feminisčių lyderių yra netekėjusios, - pareiškė jis ir pridūrė, jog nėra nieko bloga, jei moteris siekia karjeros, tačiau ji privalo "teisingai nusistatyti prioritetus" ir "atlikti savo kaip žmonos ir motinos pareigas".

"Gimstamumas krenta, kai šios vertybės pasikeičia arba yra laužomos, kai tenkinami savo paties asmeniniai poreikiai, kai prioritetu tampa vieno asmens egoizmas", - paaiškino Kirilas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų