patriarchas kirilas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „patriarchas kirilas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „patriarchas kirilas“.

Maskvos Stačiatikių bažnyčia skelbia „šventąjį karą“ Vakarams

Rusijos Ortodoksų bažnyčios neseniai patvirtintas dokumentas, pateisinantis Kremliaus ketinimus sunaikinti Ukrainą, labai panašus į islamo radikalų ideologinius argumentus.
66 2024-04-10

Rusija grįžta į Viduramžius: liejasi pasiūlymai drausti moterims aukštąjį mokslą ir abortus

Rusijoje šią savaitę vienas po kito pasipylė moterų teises ribojantys pasiūlymai. Vienas jų – apriboti moterims galimybę siekti aukštojo mokslo, kitas – drausti abortus privačiose klinikose.

Su Kremliumi siejamas metropolitas „Paša Mersedesas“ išleistas už užstatą: 817 tūkst. eurų sumokėjo „tikintieji“

Ukrainoje teisiamas su Kremliaus režimu siejamas Maskvos patriarchato metropolitas Pavelas (Pavelas Lebedis, dėl savo pomėgio prabangai žiniasklaidoje vadinamas „Paša Mersedesu“) buvo paleistas iš arešto po to, kai „tikintieji sunešė“ jam 33,3 mln. grivinų (817 tūkst. eurų) siekiantį užstatą. Balandžio mėnesį „Pašai Mersedesui“ buvo skirtas namų areštas dėl įtarimų keliant priešiškumą tarp skirtingų konfesijų ir Rusijos agresijos Ukrainoje pateisinimo.
2023-08-08

Popiežiaus pasiuntinys Maskvoje susitiko su patriarchu Kirilu

Popiežiaus Pranciškaus taikos pasiuntinys ketvirtadienį Maskvoje susitiko su Rusijos Ortodoksų Bažnyčios vadovu patriarchu Kirilu. Šią savaitę kardinolas Matteo Zuppi pradėjo vizitą Rusijoje – pirmąją tokią kelionę po to, kai 2022 metų vasarį prezidentas Vladimiras Putinas pasiuntė savo kariuomenę į Ukrainą. Rusijos Ortodoksų Bažnyčios vadovas ištikimai remia prezidentą Vladimirą Putiną ir puolimą Ukrainoje, kurį yra apibūdinęs kaip šventą.
2023-06-30

Estija uždraudė Maskvos patriarchui Kirilui atvykti į šalį

Estijos užsienio reikalų ministras Margusas Tsahkna penktadienį pasinaudojo Magnitskio įstatymu ir į Estiją uždraudė atvykti 58 asmenims, įskaitant Rusijos Ortodoksų Bažnyčios vadovą patriarchą Kirilą ir devynis asmenis, kurie persekiojo ir įkalino žmogaus teisių gynėją Vladimirą Kara-Murzą. M. Tsahkna sakė, kad šiems asmenims uždrausta atvykti, nes jie prisideda prie sunkių žmogaus teisių pažeidimų arba yra jų bendrininkai.
2023-06-10

Podoliakas: patriarcho Kirilo raginimas dėl kalėdinių paliaubų yra spąstai Ukrainai

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas Mychaila Podoliakas, komentuodamas Rusijos Ortodoksų Bažnyčios vadovo Kirilo raginimą per stačiatikių Kalėdas sudaryti paliaubas, pareiškė, kad tai tik būdas įvilioti šalį į spąstus.  Socialiniame tinkle „Twitter“ M. Podoliakas priminė, kad Rusijos Ortodoksų Bažnyčia ir pats patriarchas Kirilas viešai ragino vykdyti ukrainiečių genocidą, o paliaubų per stačiatikių Kalėdas idėja yra spąstai ir propagandos elementas.
2023-01-05

Rusų patriarchas Kirilas užsimanė paliaubų stačiatikių Kalėdoms

Rusų patriarchas Kirilas Rusijos valdžią paragino nutraukti ugnį ir įvesti kalėdines paliaubas kare Ukrainoje. Jis prašo paliaubas įvesti nuo sausio 6 d. 12:00 iki sausio 7 d. 24:00, kad stačiatikiai galėtų dalyvauti pamaldose Kūčių vakarą ir Kristaus gimimo dieną. Gruodžio pabaigoje patriarchas Kirilas (Vladimiras Gundiajevas) viešai paragino Rusijos įstatymais įtvirtinti mobilizacijos atidėjimą bažnyčios tarnams.
55 2023-01-05

Rusijoje kunigas paaiškino, kaip reikia „teisingai“ numirti: ginklą į rankas ir į frontą

Rusijoje vienas kunigas maldos namuose postringavo apie „teisingas“ ir „neteisingas“ mirtis. Jo teigimu, „geriau jau su ginklu rankoje, kaip herojai mirtų, negu apsivėmę po stalu sukritę“. Kunigas Andrejus Tkačiovas išgarsėjo savo raginimais eiti į frontą, nepaisant to, kad formaliai Rusijos stačiatikių bažnyčios vadas patriarchas Kirilas aiškina jo valdomą organizaciją esant nesusijusią su karu ir valdžios sprendimais.
82 2022-12-27

Rusijos patriarchas Kirilas pamiršo apie Dievo įsakymą nežudyti: tarp eilučių skatina panaudoti branduolinį ginklą

Rusijos stačiatikių bažnyčios patriarchas Kirilas pareiškė, kad Rusijos žmonės susiduria su pavojais, kurie meta „iššūkį šalies egzistavimui“. Tokia pati retorika naudojama ir Rusijos karinėje doktrinoje, kur rašoma, kad Rusija gali panaudoti branduolinius ginklus, jei kyla grėsmė valstybės egzistavimui.
2022-11-07

Patriarchas Kirilas paragino dvi dienas melstis už Putino sveikatą

Rusijos patriarchas Kirilas paragino rusus ir dvasininkus dvi dienas melstis už Rusijos prezidento Vladimiro Putino sveikatą. Spalio 7-ąją V. Putinas mini savo 70-ąjį jubiliejų. Taigi tikinčiuosius melstis už invaziją į Ukrainą pradėjusio diktatoriaus sveikatą patriarchas Kirilas pakvietė būtent V. Putino jubiliejaus išvakarėse. Kartu jis patvirtino dviejų skirtingų maldų tekstus.
725 2022-10-07
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų