• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos kariuomenės vadovybė nustojo perduoti ginklus ir amuniciją karinei bendrovei „Wagner“, rašo „SkyNews“.

Rusijos kariuomenės vadovybė nustojo perduoti ginklus ir amuniciją karinei bendrovei „Wagner“, rašo „SkyNews“.

REKLAMA

Kaip teigia šaltiniai, pagrindinė priežastis, kodėl karinė parama Jevgenijaus Prigožino vadovaujamai „Wagner“ nėra perduodama – tai kilę nesutarimai su būtent šios karinės bendrovės vadovu.

Tuo metu socialiniame tinkle paviešintame vaizdo įraše matyti, kaip karinės bendrovės samdiniai, stovėdami prie negyvų žmonių kūnų, teigia kiekvieną dieną Ukrainoje prarandantys šimtus karių. Teigiama, kad socialinio tinklo paskyra, kur buvo paviešintas vaizdo įrašas, yra susijusi su karinės bendrovės atstovais.

Tačiau JAV Karo studijų instituto (ISW) analitikai pastebi, kad J. Prigožinas tarsi vykdo kontrpuolamąją informacinę kampaniją prieš Rusijos gynybos ministerijos atstovus.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat pastebima, kad J. Prigožino įtaką Rusijoje sumenko po to, kai šalies diktatorius Vladimiras Putinas iš pareigų pašalino jam artimus asmenis karinėje vadovybėje, o Rusijos ministerija, manoma, uždraudė „Wagner“ bendrovei toliau verbuot kalinius ir juos įtraukti į karą Ukrainoje.

REKLAMA

Rusija vykdo nusikaltimus

JAV viceprezidentė Kamala Harris šeštadienį apkaltino Maskvą Ukrainoje vykdant „nusikaltimus žmoniškumui“, o Rusijos pajėgas – „plačiai paplitusiais ir sistemingais“ išpuoliais prieš šalies civilius gyventojus. 

Ji šiuos komentarus išsakė Miuncheno saugumo konferencijoje, likus kelioms dienoms iki vienerių metų sukakties, kai Maskva pasiuntė savo karius į Ukrainą ir pirmą kartą per pastaruosius dešimtmečius Europoje sukėlė karą. 

REKLAMA
REKLAMA

„JAV oficialiai nustatė, jog Rusija įvykdė karo nusikaltimus žmoniškumui“, – teigė K. Harris kreipdamasi į susitikime dalyvaujančius pasaulio lyderius. 

Tai yra pirmas kartas, kai Vašingtonas oficialiai pripažino Maskvos veiksmus Ukrainoje kaip nusikaltimus žmoniškumui. 

„Jų veiksmai yra išpuolis prieš mūsų bendras vertybes ir mūsų bendrą žmoniškumą. Rusijos pajėgos vykdo plataus masto ir sistemingą išpuolį prieš civilius gyventojus“, – pridūrė JAV viceprezidentė. 

Ji išvardino daugybę nusikaltimų, kuriuos, pasak jos, Ukrainoje įvykdė Maskvos pajėgos, įskaitant žmogžudystes, prievartavimus ir kankinimus. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų