Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sekmadienio rytą karinėms pratyboms į Baltarusiją iš Rusijos atvyko dar vienas ešelonas su rusų kariais ir karine technika, pranešė Baltarusijos gynybos ministerija.

Sekmadienio rytą karinėms pratyboms į Baltarusiją iš Rusijos atvyko dar vienas ešelonas su rusų kariais ir karine technika, pranešė Baltarusijos gynybos ministerija.

REKLAMA

„Šiomis minutėmis geležinkelio stotyje „Polonka“ sutinkamas dar vienas ešelonas su kariais ir karine technika iš Rusijos“, – nurodoma ministerijos pranešime.

Jame taip pat rašoma, kad Rusijos kariai ir toliau atvyksta į šalį dalyvauti Baltarusijos teritorijoje vyksiančiose pratybose, kurių tikslas yra patikrinti sąjunginės valstybės reagavimo pajėgas.

Baltarusijos kariškiai publikavo nuotraukų, kuriose matyti Rusijos jūrų pėstininkai su žiemine lauko uniforma ir antsiuvais su inkarais. Taip pat publikuotos nuotraukos, kuriose užfiksuotas geležinkelio ešelonas su Rusijos šarvuota technika.

Dar vienas Rusijos karių dalinys ir traukinio sąstatas su šarvuota technika atvyko į stotį „Kozenki“, šeštadienio vakarą pranešė Baltarusijos gynybos ministerija.

REKLAMA

Rusija ir Baltarusija atlieka sąjunginės valstybės reagavimo pajėgų patikrą. Rusijos gynybos viceministras Aleksandras Fominas sakė, kad pirmajame etape – iki vasario 9 dienos – planuojamas perdislokavimas ir pajėgų grupių suformavimas. O antrajame etape – nuo vasario 10 iki 20 dienos – vyks bendros pratybos „Sąjungos ryžtas 2022“.

Manevrų dalyvių skaičius nenurodomas. Tačiau pratybose dalyvaus beveik visos Baltarusijos karinės pajėgos, taip pat daliniai iš Rusijos rytų karinės apygardos, oro ir kosminių pajėgų bei oro desantinių pajėgų, sausio 21 dieną pranešė Rusijos kariuomenės Vyriausiosios karinio pasirengimo valdybos viršininkas Andrejus Nekraševičius.

Pasak Rusijos gynybos ministerijos, „į pratybas, kurioms taikomas 2011 metų Vienos dokumentas, įtraukiamų karių ir technikos skaičius neviršija juo nustatytų parametrų, apie kuriuos būtina informuoti“.

REKLAMA
REKLAMA

Sausio 22 dieną Rusijos gynybos ministerija pranešė, jog į Baltarusiją pratyboms perdislokuojami naikintuvai „Su-35“. Žinybos teigimu, perkeliama 12 tokių lėktuvų.

Sausio 21-ąją Rusijos gynybos ministerija pranešė, jog pradedama manevrams Baltarusijoje geležinkeliu pervežti dvi tolimojo nuotolio oro gynybos sistemas S-400 „Triumf“, kurios taps jungtinės regioninės Rusijos ir Baltarusijos oro gynybos sistemos dalimi.

Anksčiau Rusijos gynybos ministerija pranešė apie planus perkelti pratyboms artimojo nuotolio oro gynybos kompleksų „Pancyr-S“ divizioną.

Sausio 19 dieną Rusijos gynybos ministerija publikavo vaizdo įrašų, kuriuose užfiksuota, kaip į Baltarusiją atvyksta pirmieji Rytų karinės apygardos daliniai. Tą pačią dieną Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas pareiškė, kad bendros Rusijos ir Baltarusijos karinės pratybos neturėtų kelti kokio nors susirūpinimo, įskaitant ir padėties Ukrainoje kontekste.

„Mes su Baltarusija turime sąjunginę valstybę, turime atitinkamų planų, ir tie planai turi būti vykdomi. Imamasi įvairaus pobūdžio priemonių, tarp kurių būna ir staigios patikros bei daugelis kitų“, – sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusių metų rugsėjo 10-15 dienomis Rusija ir Baltarusija surengė strategines pratybas „Zapad-2021“, kuriose dalyvavo apie 200 tūkst. karių.

Ukrainai „reikia naujų lyderių“ 

Buvęs Ukrainos parlamentaras, kurį, pasak Jungtinės Karalystės (JK), Rusija laiko galimu būsimu Kremliui draugišku Ukrainos valstybės vadovu, sekmadienį pareiškė, kad Kijevui reikia naujų lyderių.

„Ukrainos žmonėms reikia teisinės valstybės, taikos, patikimos ir pragmatiškos ekonominės ir socialinės politikos ir naujų politinių lyderių“, – feisbuke parašė buvęs parlamentaras Jevhenas Murajevas.

Jo ir dar kelių asmenų vardus šį savaitgalį įvardijo JK užsienio reikalų ministerija, pareiškusi turinti informacijos, kad Maskva „siekia į valdžią Kijeve atvesdinti prorusiškąjį lyderį“.

Londonas pareiškė matęs įrodymų, jog keli buvę Ukrainos politikai palaiko ryšius su Rusijos žvalgybos tarnybomis ir kad galimu lyderiu yra laikomas buvęs parlamentaras J. Murajevas.

„Provakarietiškųjų ir prorusiškųjų politikų laikas Ukrainoje baigėsi“, – parašė jis sekmadienį.

REKLAMA
REKLAMA

„Raginu visus, kam rūpi Ukrainos likimas: liaukitės skirstyti mus į kategorijas – į prorusiškuosius ir provakarietiškuosius. Liaukitės mus priešinę ir mes patys sukursime taiką savo šalyje“, – sakoma jo paskelbtame įraše.

J. Murajevas vietą Ukrainos parlamente prarado po 2019 metų rinkimų, kai jo partija nesugebėjo surinkti būtinų 5 proc. balsų. Manoma, kad jam priklauso televizijos kanalas, kuris dėl kaltinimų prorusiškos propagandos transliavimu pernai buvo uždarytas.

Jungtinės Valstijos pareiškė, jog atskleista informacija apie sąmokslą kelia „didelį susirūpinimą“. Tuo tarpu Maskva JK pranešimą pavadino „dezinformacija“ ir paragino Londoną „neskleisti nesąmonių“.

 

Visos pratybos vyksta tęsiantis krizei Rusijos ir NATO santykiuose. JAV, kitos NATO šalys ir Ukraina nerimauja dėl Rusijos karių sutelkimo prie Ukrainos sienos ir galimo Rusijos įsiveržimo.

Rusijos generalinio štabo viršininkas Valerijus Gerasimovas gruodį pareiškė, kad Rusija neturi jokių agresyvių planų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų