Rusijoje patvirtintas pirmasis pasaulyje žmogaus užsikrėtimo paukščių gripo virusu atvejis papildyta 14.46 val.

Rusijoje patvirtintas pirmasis pasaulyje užsikrėtimo paukščių gripo virusu atvejis, šeštadienį pranešė vartotojų teisių agentūros „Rospotrebnadzor“ vadovė Ana Popova.

„Šiandien noriu pranešti apie svarbų mokslinį atradimą, padarytą „Rospotrebnadzor“ mokslinių tyrimų centro „Vektor“ mokslininkų: laboratoriškai patvirtintas pirmasis žmogaus užsikrėtimo... paukščių virusu (H5N8) atvejis“, – per televizijos „Rossija 24“ transliaciją sakė A. Popova.

Ji pridūrė, kad ši infekcija nustatyta septyniems žmonėms, dirbantiems viename paukštyne Rusijos pietuose, kur pernai gruodį buvo užfiksuotas paukščių gripo protrūkis.

Pasak A. Popovos, infekcija buvo lengva, o rizika buvo „sumažinta iki minimumo; ši situacija toliau nesivystė“. Persirgę žmonės jaučiasi gerai, pridūrė pareigūnė.

„Virusas sugeba persimesti nuo paukščio žmogui, įveikė tarprūšinį barjerą. Tačiau šiuo metu [kiek žinoma] šio varianto gripo virusu žmogus kitų žmonių neužkrečia. Kaip sparčiai tolesnės mutacijos leis įveikti ir šį barjerą – parodys laikas“, – kalbėjo A. Popova.

Kadangi šie užsikrėtimo atvejai buvo nustatyti gana anksti, tai suteikia laiko pasiruošti „galimoms mutacijoms“, dėl kurių patogenas gali tapti užkrečiamas nuo žmogaus žmogui, parengti testavimo sistemas ir vakcinas, sakė „Rospotrebnadzor“ vadovė.

„Duomenys apie pirmojo žmogaus užsikrėtimą naujuoju A tipo gripu (H5N8) perduoti PSO (Pasaulinei sveikatos organizacija). Tai padaryta prieš kelias dienas, vos tik visiškai įsitikinome [tyrimų] rezultatais. „Vektor“ tarptautinėje bazėje GISAID paskelbė viso viruso H5N8 genomo sekoskaitos rezultatus“, – nurodė A. Popova.

Lapkritį „Vektor“ pranešė, kad 15-oje Rusijos regiono užfiksuota naminių ir laukinių paukščių užsikrėtimo H5N8 atmainos gripo virus. Anksčiau nebuvo žinoma atvejų, kad šiuo virusu užsikrėstų žmonės.

PSO duomenimis, yra žinoma atvejų, kai žmonės užsikrėsdavo kitų atmainų paukščių gripo virusu – A(H5N1), A(H7N9) ir A(H9N2), taip pat kiaulių gripo virusais, priskiriamų prie potipių A(H1N1), A(H1N2) ir A(H3N2).


Rašyti komentarą...
n
n-mama
2021-02-20 14:32:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
va va,kolkas tik lengvas susirgimas užsikrėtus paukščių gripu,tik lengvas....o toliau .....,laikas parodys.Gal taip buvo ir toje šalyje iš kur kilo pernykštis virusas......,su didelėmis pasekmėm.....
Atsakyti
-1

L
LUKAS
2021-02-20 16:14:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
VOT TAU IR GYVENA TURI VAKCINAS LYG TAI BET PIRMI PAUKSCIU GRIPU APSIKRECIA !
Atsakyti
-2

L
LUKAS
2021-02-20 16:14:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
VOT TAU IR GYVENA TURI VAKCINAS LYG TAI BET PIRMI PAUKSCIU GRIPU APSIKRECIA !
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų