• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijoje mobilizuotų ir į Ukrainą išsiųstų karių žmonų organizacija, siekianti šių vyrų sugrąžinimo iš Ukrainos, penktadienį buvo paskelbta „užsienio agentu“.

Rusijoje mobilizuotų ir į Ukrainą išsiųstų karių žmonų organizacija, siekianti šių vyrų sugrąžinimo iš Ukrainos, penktadienį buvo paskelbta „užsienio agentu“.

REKLAMA

„Užsienio agento“ etiketę, primenančią sovietinių laikų terminą „liaudies priešas“, Maskva naudoja Kremliaus kritikams tildyti.

Teisingumo ministerija moterų organizaciją „Put Domoj“ („Kelias namo“), rengiančią protestus Maskvoje, įtraukė į „užsienio agentų“ sąrašą ir nurodė, kad ši organizacija stengėsi sudaryti neigiamą įspūdį apie Rusiją bei Rusijos kariuomenę, ragino dalyvauti neteisėtuose protestuose.

„Užsienio agente“ buvo paskelbta ir viena judėjimo lyderių Marija Andrejeva.

„Aš su tuo nesutinku. Protestuosiu“, – sakė ji naujienų agentūrai AFP.

Anksčiau Rusijos valdžia atrodė vengianti taikytis į šį judėjimą, tikriausiai nenorėdama pykdyti Ukrainoje kovojančių karių artimųjų.

REKLAMA
REKLAMA

Karių žmonos šiais metais surengė protestų Maskvos centre.

Į „užsienio agentų“ sąrašą taip pat buvo įtrauktos teisių gynėja Marina Litvinovič ir Jekaterina Duncova, bandžiusi varžytis su prezidentu Vladimiru Putinu kovą įvykusiuose rinkimuose.

REKLAMA

J. Duncova, kuri buvo pateikusi dokumentus įsiregistruoti kaip nepriklausoma kandidatė, į savo rinkimų programą įtraukė puolimo Ukrainoje užbaigimą.

Nepriklausomai žiniasklaidos priemonei SOTA, kuri penktadienį irgi buvo paskelbta „užsienio agentu“, J. Duncova sakė, kad tokio žingsnio tikėjosi, bet laikas jai atrodo keistas, nes po rinkimų jau praėjo daugiau kaip du mėnesiai.

„Tai buvo galima padaryti prezidento rinkimų kampanijos metu“, – sakė ji.

J. Duncova pažadėjo toliau stengtis įkurti partiją, bet pripažino, kad dabar bus sunkiau reikšti savo nuomonę. Kaip „užsienio agentas“ ji nebegali siekti jokio posto.

REKLAMA
REKLAMA

SOTA į sąrašą buvo įtraukta dėl kritikos puolimui Ukrainoje, be to, tarp jos darbuotojų esą yra užsienyje gyvenančių „užsienio agentų“.

„Užsienio agento“ statusas asmeniui ar organizacijai reiškia smarkius administracinius suvaržymus, įskaitant nuolatinę finansavimo patikrą.

Taip pat jiems privalu bet kokią publikaciją, taip pat ir socialiniuose tinkluose, pažymėti „užsienio agento“ žyma.

2022 metais Rusijai įsiveržus į Ukrainą rusų vyriausybė sugriežtino represijas prieš disidentus.

Beveik visi pagrindiniai opozicijos veikėjai yra įkalinti arba palikę šalį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų