• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijoje – galingas sprogimas: po smūgio nuo bėgių nulėkė traukinys

atnaujinta 14:15 val.

Su Ukraina besiribojančiame vakariniame Briansko regione pirmadienį nuo bėgių nuvažiavo Rusijos krovininis traukinys, ant bėgių detonavus sprogstamajam užtaisui, pranešė vietos gubernatorius.

Su Ukraina besiribojančiame vakariniame Briansko regione pirmadienį nuo bėgių nuvažiavo Rusijos krovininis traukinys, ant bėgių detonavus sprogstamajam užtaisui, pranešė vietos gubernatorius.

REKLAMA

Tą pačią dieną pareigūnai pranešė, kad Rusijos šiaurėje buvo susprogdintos elektros linijos, o FSB saugumo tarnyba tai pavadino „sabotažo aktu“.

Šie, kaip manoma, išpuoliai buvo surengti kitą dieną po to, kai per Ukrainos smūgį Rusijos kaime Briansko srityje žuvo keturi žmonės ir kai Kyjivas ruošėsi plačiai laukiamam kontrpuolimui.

„Sprogus nenustatytam sprogstamajam užtaisui, nuo bėgių nuvažiavo krovininio traukinio lokomotyvas“, – platformoje „Telegram teigė Briansko gubernatorius Aleksandras Bogomazas ir pridūrė, kad aukų nėra.

Jis nurodė, kad įvykio vietoje dirba gelbėjimo tarnybos ir kad geležinkelio eismas toje vietovėje buvo sustabdytas.

Per daugiau nei metus trunkantį Maskvos puolimą Ukrainoje gauta pranešimų apie sabotažą Rusijos ir jos sąjungininkės Baltarusijos geležinkeliuose, tačiau tai pirmas kartas, kai rusų pareigūnai patvirtina tokio masto išpuolį.

REKLAMA
REKLAMA

Socialiniuose tinkluose paskelbtuose vaizdo įrašuose matyti, kad traukinio priekis ir keli krovininiai vagonai dega ir guli ant žolės šalia bėgių.

REKLAMA

Rusijos geležinkeliai nurodė, kad incidentas įvyko pirmadienį 10 val. 17 min. vietos ir Lietuvos laiku laiku tarp Unečios miestelio ir Rasuchos kaimo pietvakariniame regiono kampe, maždaug už 100 km nuo Ukrainos sienos.

Jie teigė, kad priekinis lokomotyvas ir septyni vagonai nuvažiavo nuo bėgių „po to, kai į geležinkelio transporto darbą įsikišo pašaliniai asmenys“.

„Dėl incidento lokomotyvas užsidegė“, – sakoma jų pranešime.

Valstybinis operatorius pranešė, kad įvykio vietoje dirba ugniagesiai gelbėtojai ir kad gali vėluoti keleiviniai traukiniai iš šio rajono į Maskvą.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmadienį šiaurinės Leningrado srities gubernatorius Aleksandras Drozdenka taip pat pranešė, kad vietos elektros linijos buvo susprogdintos, jo teigimu, sprogstamuoju įtaisu.

Pareigūnas nurodė, kad linijos buvo pažeistos netoli Susanino kaimo, esančio už 60 km į pietus nuo antrojo Rusijos miesto Sankt Peterburgo, ir paskelbė miške ant žemės gulinčių linijų nuotraukas.

Vėliau A. Drozdenka sakė, kad FSB saugumo tarnyba iškėlė baudžiamąją bylą dėl sabotažo.

Per Rusijos smūgius centrinėje Ukrainoje sužeisti 34 žmonės 

Per Rusijos raketų atakas Ukrainoje centrinėje Dnipropetrovsko srityje ankstyvą pirmadienį buvo sužeisti 34 žmonės, įskaitant vaikus, pranešė regiono valdžia.

Šis išpuolis buvo surengtas po dar vienos atakų bangos praėjusią savaitę, kuri užbaigė ilgą pertrauką po sistemingų Rusijos smūgių žiemą, nukreiptų prieš pagrindinę infrastruktūrą.

REKLAMA

„Dėl raketų atakos Pavlohrado rajone jau sužeisti 34 žmonės“, – socialiniame tinkle pranešė Dnipropetrovsko srities vadovas Serhijus Lysakas.

„Penki iš jų yra vaikai. Jauniausia mergaitė yra tik aštuonerių metų“, – sakė S. Lysakas.

Ukraina pranešė, kad Rusija atakavo apie 2 val. 30 min. vietos ir Lietuvos laiku, ir pridūrė, kad numušė 15 iš 18 Maskvos pajėgų paleistų raketų.

Žiemą Ukraina sustiprino savo priešlėktuvinę gynybą, įskaitant Jungtinių Valstijų oro gynybos sistemas „Patriot“, po to, kai kreipėsi į Vakarų sąjungininkus, prašydama padėti atremti Rusijos atakas prieš energetikos tinklą.

REKLAMA

Tuo tarpu pietinėje Chersono srityje Rusijos pajėgos nukovė vieną žmogų ir dar tris sužeidė, pranešė vienas pareigūnas.

Rusija tebekontroliuoja dalį Juodosios jūros regiono, tačiau praėjusių metų lapkritį pasitraukė iš to paties pavadinimo regiono sostinės.

Pastarosiomis savaitėmis daugiausia kovų Ukrainoje vyko rytiniame Donbaso regione, ypač Bachmuto mieste.

Rusija lėtai ir palaipsniui didina savo pozicijas pramoniniame mieste ir kontroliuoja apie 80 proc. jo teritorijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ukrainos sausumos pajėgų vadas Oleksandras Syrskis pirmadienį teigė, kad jo kariai surengė nedideles kontratakas dabar jau sugriautame mieste.

„Kai kuriose miesto dalyse priešą kontratakavo mūsų daliniai ir jis paliko kai kurias pozicijas“, – sakė jis.

Rusijai „nepavyksta perimti miesto kontrolės“, teigė O. Syrskis ir pridūrė, kad padėtis vis dar pakankamai sudėtinga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų