• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį prašys daugiau JAV karinės paramos, kad būtų galima kovoti su Rusija, pareiškusia, kad jos pajėgos daro pažangą fronte, o bet kokia tolesnė JAV pagalba Kyjivui esą patirs fiasko. 

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį prašys daugiau JAV karinės paramos, kad būtų galima kovoti su Rusija, pareiškusia, kad jos pajėgos daro pažangą fronte, o bet kokia tolesnė JAV pagalba Kyjivui esą patirs fiasko. 

REKLAMA

V. Zelenskis, kuris atvyko į Vašingtoną prašyti toliau teikti pagalbą, susitiks su prezidentu Joe Bidenu (Džo Baidenu) ir Kongreso lyderiais iš abiejų partijų.

Ukraina jau kone dvejus metus priešinasi Rusijos prezidento Vladimiro Putino surengtai invazijai ir beveik visą šį laiką JAV vadovauja Vakarų koalicijai, siunčiančiai ginklų ir šaudmenų už milijardus dolerių (eurų).

Tačiau JAV respublikonai vis dažniau atvirai atmeta būtinybę finansuoti Ukrainą ir sako, kad J. Bidenui reikia daugiau dėmesio skirti vidaus saugumui, ypač nelegaliai migracijai per JAV ir Meksikos sieną.

REKLAMA
REKLAMA

Respublikonai taip pat kelia klausimą, ar Ukrainai išvis reikia toliau kovoti.

J. Bidenas yra svarbus Kyjivo rėmėjas, Ukrainos pastangas mūšio lauke vadinantis pasaulinės kovos tarp demokratijų ir agresyvių autokratijų dalimi.

REKLAMA

Tačiau Kapitolijuje V. Zelenskio laukia tikras išbandymas. Jis turi kreiptis į respublikonų bei demokratų senatorius ir susitikti su naujuoju  Atstovų Rūmų pirmininku respublikonu Mike'u Johnsonu (Maiku Džonsonu).

Pirmadienį kalbėdamas Nacionalinės gynybos universitete Vašingtone V. Zelenskis sakė, kad politika neturėtų išduoti Ukrainos karių, ir pridūrė – atkartodamas J. Bideno žodžius – kad jo šalies kova svarbi visam pasauliui.

„Kai tik pasaulis dvejoja, diktatūros švenčia, o jų pavojingiausios ambicijos bręsta, – kalbėjo jis. – Jų svajonės pildosi, kai jie mato vėlavimus.“

REKLAMA
REKLAMA

„Putinas privalo pralaimėti“, – sakė ukrainiečių lyderis.

Kremlius antradienį neteikė didelės reikšmės bet kokio būsimo JAV finansavimo pasekmėms ir pareiškė, kad bet kokia tolesnė JAV pagalba Kyjivui patirs fiasko.

„Svarbu, kad visi suprastų: dešimtys milijardų dolerių, supumpuoti į Ukrainą, nepadėjo jai pasiekti sėkmės mūšio lauke“, – sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

„Dešimtys milijardų dolerių, kuriuos nori prisipumpuoti Ukraina, taip pat ves į tą patį fiasko“, – tvirtino jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rusijos pajėgos tuo metu tvirtina gerokai pasistūmėjusios Pietų Ukrainoje aplink Novopokrovkos kaimą Zaporižios regione. Kyjivas šio pranešimo nekomentavo, bet sakė, kad rusų atakos tęsiasi palei visą fronto liniją, taip pat ir pietuose.

Respublikonai nepatenkinti

JAV respublikonų senatoriai praėjusią savaitę blokavo Baltųjų rūmų prašymą skirti 106 mlrd. dolerių (97,4 mlrd. eurų) bendrą skubios pagalbos paketą Ukrainai ir Izraeliui, demokratams atsisakius numatyti reformas dėl nelegalios migracijos JAV ir Meksikos pasienyje.

REKLAMA

Konservatoriai tvirtina nepriimsiantys šio pagalbos artimoms JAV sąjungininkėms paketo, jei demokratai ir Baltieji rūmai nesutiks su didelėmis imigracijos reformomis.

JAV žiniasklaida pirmadienį citavo svarbaus respublikonų senatoriaus Jameso Lankfordo (Džeimso Lankfordo) žodžius, kad iki savaitės pabaigos susitarti nepavyks.

Tačiau apskritai respublikonų dešinysis sparnas, vadovaujamas tikėtino kandidato į prezidentus 2024 metų rinkimuose Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo), yra smarkiai nusiteikęs prieš Ukrainos klausimus.

REKLAMA

Įtakingi respublikonai vis dažniau klausia, kodėl JAV remia esą neįgyvendinamas Ukrainos ambicijas visiškai išstumti įsiveržusias Rusijos pajėgas.

Antradienį JAV Kongrese Ukrainos prezidentui derantis, kad respublikonai nekliudytų toliau teikti karinės paramos Ukrainai, 132 Europos parlamentų nariai, tarp jų – Eugenijus Gentvilas, išsiuntė bendrą laišką JAV sąjungininkams pabrėždami, kad „Amerikos karinė pagalba yra kritiškai svarbi“, ir kviesdami toliau gerbti ukrainiečių herojiško pasipriešinimo auką.

Vertybiu vakarietisku irgi ne visi nori.
gal jachtai reikia? valdininkai jau prisipirko matyt, ne fasonas atsilikti ?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų