Rusija uždraudė atvykti į šalį keturiems „gėjų propaganda“ apkaltintiems olandams

Rusija antradienį trejiems metams uždraudė atvykti į savo teritoriją keturiems Olandijos piliečiams, kuriuos kaltino pagal prieštaringai vertinamą naują įstatymą, draudžiantį skleisti "gėjų propogandą" nepilnamečiams.

Tuos keturis olandus šiaurinio Murmansko regiono policija apkaltino gėjų propagandos skleidimu kuriant dokumentinį filmą apie gėjus Rusijoje ir dalyvaujant viename žmogaus teisių forume.

Pirmadienį jie turėjo stoti prieš Murmansko teismą ir atsakyti į kaltinimus, bet atrodo, kad jų procesas buvo padėtas ant lentynos, kai dėmesį į jų bylą atkreipė šalies ir tarptautinė žiniasklaida.

Rusijos Federalinė migracijos tarnyba (FMT) nurodė, kad jiems buvo uždrausta atvykti į Rusiją dėl vizų režimo pažeidimų, susijusių su "gėjų propaganda".

"FMT nusprendė uždrausti jiems trejus metus atvykti į Rusiją", - sakoma pareiškime, kurį citavo naujienų agentūra "Interfax".

"Jie gavo vizą kultūriniams ryšiams, bet iš tikrųjų dalyvavo seminare, kuriame buvo skleidžiama gėjų propaganda", - pridūrė FMT.

REKLAMA

Neaišku, ar tas ketvertas jau išvyko iš Rusijos, bet vienas aktyvistų, Krisas Van der Veenas (Krisas Van der Venas), savo puslapyje "Facebook" užsiminė, kad vyksta namo.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas praėjusį mėnesį pasirašė įstatymą dėl "gėjų propagandos", kurį griežtai kritikavo Vakarų vyriausybės ir teisių gynimo organizacijos, sakiusios, kad tai prisidės prie homofobijos skatinimo ir gėjų persekiojimo.

Atrodo, kad FMT minimą draudimą ketvertui paskelbė už vizų režimo pažeidimus, o ne už naujojo įstatymo pažeidimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų