• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusija trečiadienį pranešė, kad per naktį vakaruose sunaikino daugiau kaip 30 ukrainiečių dronų ir teigė, kad jos lėktuvai taip pat užkirto kelią Ukrainos mėginimui prasiskverbti į Krymą jūra.

Rusija trečiadienį pranešė, kad per naktį vakaruose sunaikino daugiau kaip 30 ukrainiečių dronų ir teigė, kad jos lėktuvai taip pat užkirto kelią Ukrainos mėginimui prasiskverbti į Krymą jūra.

REKLAMA

„Virš Belgorodo, Briansko ir Kursko sričių teritorijos budėjusios oro gynybos sistemos perėmė ir sunaikino 31 Ukrainos orlaivio tipo bepilotę skraidyklę“, – pranešė Rusijos gynybos ministerija socialiniame tinkle „Telegram“.

Ministerija nepateikė informacijos, ar šalies vakaruose, netoli fronto linijos, kur vyksta mūšiai, buvo nukentėjusių.

Nuo birželio pradžios, kai Ukraina pradėjo kontrpuolimą, Rusija susiduria su dronų atakų banga, per kurias pavieniais atvejais buvo apgadinta pastatų, taip pat ir sostinėje.

Rusijos pareigūnai menkina jų reikšmę. 

Briansko srities gubernatorius Aleksandras Bogomazas trečiadienį „Telegram“ taip pat parašė, kad naktį Rusijos oro gynyba sunaikino ukrainiečių dronus ir pridūrė, kad aukų nebuvo.

REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat tvirtino, kad keturiuose rajonuose buvo numesti kasetiniai šaudmenys.

„Pirminiais duomenimis, aukų nebuvo. Iš dalies nukentėjo gyvenamieji namai ir ūkiniai pastatai“, – rašė jis.

REKLAMA

Taip pat naktį Gynybos ministerija pranešė, kad Rusijos karinės oro pajėgos „sustabdė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų desanto grupės bandymą įsiskverbti į Krymo teritoriją“.

Ukrainiečiai greitaeigiu kariniu kateriu ir trimis vandens motociklais plaukė link Tarchankuto kyšulio, sakoma pranešime.

Kyjivas šių pranešimų nekomentavo.

Ukraina į Krymą taikosi per visą Rusijos puolimą, tačiau pastaruoju metu suintensyvėjo išpuoliai prieš ten esančius karinius objektus, Kyjivui žadant susigrąžinti pusiasalį, kurį Maskva aneksavo 2014 metais.

REKLAMA
REKLAMA

Maskva ne kartą tvirtino sustabdžiusi Ukrainos laivų bandymus pasiekti Krymą.

Rugpjūčio 24-ąją, kai minima Ukrainos nepriklausomybės diena, Kyjivas paskelbė apie beprecedentę operaciją, kurios metu ukrainiečių kariai iškėlė savo nacionalinę vėliavą Kryme.

Rugsėjo 10 dieną Rusija pareiškė, kad sunaikino tris karinius greitaeigius katerius su Ukrainos kariais, kurie plaukė aneksuoto Krymo link.

Praėjusio mėnesio pabaigoje Ukraina taip pat surengė precedento neturintį raketų smūgį į karinio jūrų laivyno štabą aneksuotame Krymo pusiasalyje.

Maskva teigė, kad per išpuolį dingo vienas Rusijos kariškis, o Kyjivas tvirtino, kad per smūgį žuvo 34 karininkai, įskaitant laivyno vadą admirolą Viktorą Sokolovą. Maskva tai paneigė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų