Dėl pažeisto Maskvos srityje esančio ryšių kabelio Rusijos specialistai nebegali kontroliuoti daugumos šalies civilinių palydovų, įskaitant rusų Tarptautinės kosminės stoties dalį, pranešė šaltinis kosmoso pramonėje.

„Nutrūko ryšys tarp civilinių žemės esančių sekimo, valdymo ir kontrolės stočių“, – agentūrai „RIA Novosti“ teigė šaltinis.

„Specialistai gali matyti TKS įgulą ir gali su jais kalbėtis, tačiau jie negali siųsti komandų į rusišką segmentą“, – pridūrė jis.

Anot naujienų agentūros, dėl šio gedimo gali tekti atidėti lapkričio 19 dieną planuotą trijų TKS dirbančių kosmonautų grįžimą į Žemę, kurie baigia pusės metų trukmės misiją tarptautinėje kosminėje laboratorijoje.

„Ryšio su žemės telemetrija, esančia Rusijoje, neturėjome pastarąsias dvi valandas“, – neįvardintą šaltini cituoja „RIA Novosti“.

Gedimas komunikacijos su Rusijos kariniais palydovais nepaveikė, mat jie naudoja atskirus komunikacijos kanalus, sakė šaltinis.

Šaltinis gynybos ministerijoje patvirtino „RIA Novosti“, kad kariniai palydovai nenukentėjo.

Maskvos srities instituto, atsakingo už palydovus ir komunikaciją su TKS, vadovas naujienų agentūrai „Interfax“ teigė, kad kabelis pažeistas atliekant įprastinius kelio remonto darbus.

Teigiama, kad gedimui pašalinti prireiks mažiausiai 48 valandų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų