REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijoje šią savaitę vienas po kito pasipylė moterų teises ribojantys pasiūlymai. Vienas jų – apriboti moterims galimybę siekti aukštojo mokslo, kitas – drausti abortus privačiose klinikose.

Rusijoje šią savaitę vienas po kito pasipylė moterų teises ribojantys pasiūlymai. Vienas jų – apriboti moterims galimybę siekti aukštojo mokslo, kitas – drausti abortus privačiose klinikose.

REKLAMA

Federacijos tarybos narė iš Čeliabinsko srities Margarita Pavlova pareiškė, kad Rusijos moterys turi „nustoti orientuotis į aukštąjį mokslą“. Anot jos, aukštasis mokslas dažniausiai „yra nenaudingas“, o susitelkimas į jį lemia „apleistą reprodukcinę funkciją“. Apie tai politikė pasisakė interviu „Pervyj Russkij“.

Moteris turi save realizuoti kaip mamą

„Reikia atlikti daug dvasinio ir moralinio darbo. Kai mergaitė užauga, į ką ją nukreipia tėvai? Kad ji pirmiausia turi mokytis, daryti karjerą, nusipirkti butą, o tada ištekėti ir susilaukti vaikų. Dėl to turime nelaimingų 40-mečių moterų, kurios nerealizavo savęs nei kaip mamos, nei kaip moters – jos nežino, kas yra namai“, – sakė M. Pavlova.

Anot M. Pavlovos, „turime nustoti dauginti“ jaunas moteris, gaunančias aukštąjį išsilavinimą – tai joms neva nieko neduoda, o dėl to, kad merginos savęs ieško, „tai užsitęsia ilgus metus ir prarandama reprodukcinė funkcija“.

REKLAMA
REKLAMA

M. Pavlova taip pat mano, kad gimstamumo negalima didinti ekonominėmis priemonėmis.

„Vertybių sistema turi būti peržiūrėta. Vaikai atsiranda ne turtinguose butuose, o galvoje“, – sakė M. Pavlova.

REKLAMA

Pati politikė, būdama 21 metų, įgijo aukštąjį išsilavinimą ir sociologės-psichologės laipsnį.

Užsimojo drausti abortus

Rusijos stačiatikių bažnyčios vadovas patriarchas Kirilas parašė laišką Valstybės Dūmai, prašydamas uždrausti abortus privačiose klinikose, praneša BBC susipažinusi su Kirilo laišku.

Laišką Valstybės Dūma gavo lapkričio 8 d. Kitą dieną pirmininkas Viačeslavas Volodinas pavedė Sveikatos apsaugos komitetui apsvarstyti šį pasiūlymą. Komitetas savo darbą jau pradėjo siųsdamas laiškus su anketomis didžiausioms privačioms klinikoms, kad sužinotų jų nuomonę.

REKLAMA
REKLAMA

Patriarcho laiške pabrėžiama, kad „žmonių išsaugojimas“ yra esminis nacionalinio saugumo klausimas, „peržengiantis sveikatos priežiūrą“, todėl prašė įstatymo projekto rengimą patikėti specializuotam saugumo ir kovos su korupcija komitetui. 

Būtent šis komitetas parengė įstatymą, draudžiantį užsieniečiams surogatinę motinystę. Kaip rašo BBC, Rusijos stačiatikių bažnyčios vadovas savo laiške už tai atskirai padėkojo Valstybės Dūmai ir asmeniškai V. Volodinui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savo laiške Kirilas tvirtina, kad abortų draudimą privačiose klinikose palaiko „daug medikų bendruomenės narių“ ir kad tai „atitinka daugumos mūsų piliečių poziciją“. Savo informacijos šaltinių jis nenurodo.

Neseniai privačios klinikos keliuose Rusijos Federacijos regionuose „savanoriškai“ atsisakė daryti abortus – apie tai pranešė Kursko ir Čeliabinsko sričių, Tatarstano ir aneksuoto Krymo valdžia. Mordovija ir Tverės sritis įvedė baudas už moterų „skatinimą“ darytis abortus. Panašus įstatymo projektas buvo pateiktas Tambovo srities parlamentui.

REKLAMA

Kirilas ne pirmą kartą prašo Valstybės Dūmos uždrausti abortus privačiose klinikose – sausį jis paragino tai padaryti per savo kalbą deputatams. Lapkričio 12 d. Kirilas palaikė regionų iniciatyvą, ragindamas draudimą „skatinti“ moteris darytis abortus išplėsti iki federalinio lygmens.

Anot jo, tokia priemonė „tarsi burtų lazdelė“ gali išspręsti šalies demografines problemas.

Iš tiesų Rusijos Federacija ėmė rūpintis savo demografija, nes įsiveržusi į nepriklausomą Ukrainą ten pražudė dešimtis tūkstančių savo karių.

Kai buvau komsomolistas komsomolkoms buvo rekomenduojama ilgai nesilaužyti, kuo greičiau į lovą, kad komsomolistas baigęs reikalą kuo greičiau galėtų grįžti prie komunizmo statybos. Reikėtų russkiams šią praktiką prisiminti.
Jos turiauginti mėsmalei vaikus,kad galėtų grobti,okupuoti,žudyti taikių šalių taikius gyventojus,ką nematote,kaip mąžta spėriai jų gretos.Juk jų šūkis nuo seno-BABY NARAŽAJUT
su aukštuoju visų nepavaldysi
su aukštuoju visų nepavaldysi
Juk matome,kiek inteligentų,aktorių,rašytojų,publicistų,sportininkų pabėgo iš baisios putlaindijos...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų