REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ankstų antradienio rytą Rusijos pajėgos galingai smogė Mykolajivui. Pranešama, kad rusai į Mykolajivo sritį paleido raketas, nukentėjo dvi medicinos įstaigos ir gyvenamieji namai.

Ankstų antradienio rytą Rusijos pajėgos galingai smogė Mykolajivui. Pranešama, kad rusai į Mykolajivo sritį paleido raketas, nukentėjo dvi medicinos įstaigos ir gyvenamieji namai.

REKLAMA

Apie žuvusius kol kas informacijos nepateikiama, keturi žmonės buvo sužeisti, remdamasi Mykolajivo srities vadovo Vitalijaus Kimo pranešimu rašo UNIAN.

„Liepos 12-osios rytą Mykolaivas buvo apšaudytas didžiuliu raketų smūgiu. Iš anksto žinoma, kad nukentėjo dvi medicinos įstaigos ir gyvenamieji pastatai. Dėl apšaudymo buvo sužeisti keturi žmonės, kol kas aukų nėra. Detali informacija tikslinama“, – sakė V. Kimas.

Oro pavojaus sirenos Mykolajive įsijungė 4:07, netrukus po to nugriaudėjo sprogimai.

Valstybinė pagalbos tarnyba taip pat paskelbė pirmuosius kadrus iš raketų atakų vietų. Anot tarnybos, rusai naktį iš pirmadienio į antradienį padegė Baštano rajoną, apšaudyta Širokivska.

REKLAMA
REKLAMA

Berezneguvato bendruomenėje tęsiasi kaimų apšaudymas palei fronto liniją. Pirmadienį vakare per apšaudymą Pervomaiškės mieste buvo apgadintas privatus žemės ūkis, žemės ūkio technika ir gyvenamasis pastatas.

REKLAMA

Antradienio rytą Rusijos pajėgos taip pat apšaudė ir Charkivo sritį. Informacija apie sprogimus Charkive pasirodė apie 3:32, sprogimai pasigirdo iš karto po oro pavojaus signalų. Pirmadienį rusų raketa pataikė į daugiabutį Charkivo centre.

JAV ekspertai: Putinas ruošiasi Charkivo aneksijai

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ruošiasi Charkivo srities aneksijai, teigia Amerikos karo studijų institutas (ISW), rašo UNIAN.

Ekspertai atkreipia dėmesį, kad V. Putinas pasirašė dekretą, kuris supaprastina Rusijos pilietybės gavimo procesą visiems ukrainiečiams.

REKLAMA
REKLAMA

„Kremlius ir toliau kuria sąlygas Ukrainos teritorijų aneksijai už Donbaso ribų... Įstatymas anksčiau supaprastino pasų išdavimą Donecko ir Luhansko liaudies respublikų gyventojams, Chersono ir Zaporižios regionuose ir tai gali rodyti Kremliaus ketinimą aneksuoti kitas teritorijas, pvz. Charkivo sritis“, – teigia analitikai

Anot ekspertų, šiuo metu Rusijos vadovybė stengiasi sustiprinti administracinę okupuotų teritorijų kontrolę, sudaryti sąlygas galimai Rusijos vykdomai šių teritorijų aneksijai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Liepos 11 d. V. Putinas pasirašė dekretą, leidžiantį visiems Ukrainos piliečiams supaprastinta tvarka prašyti Rusijos pilietybės.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybes nares, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilinius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyko aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų. Sjevjerodoneckas neseniai pateko į rusų rankas. Sekmadienį pranešta, kad ukainiečiai pasitraukė iš Lysyčansko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų