RFA: Šiaurės Korėjoje dėl „Squid Games“ kontrabandos myriop nuteistas vyras, 7 moksleiviai sulaukė bausmių

Šiaurės Korėjoje septynis moksleivius nuteisė dėl „Squid Games“ serijų įsigijimo, o patį kontrabandininką, leidusį persirašyti nenurodytą skaičių serijų, Šiaurės Korėjos teismai nuteisė myriop, skelbia „Radio Free Asia“.

Savo šaltiniais besiremiantis autoritetingas leidinys skelbia, kad mokyklos, kurioje mokėsi nuteistieji, vadovybė taip pat buvo pašalinta iš partijos ir išsiųsta į priverstinių darbų stovyklas – darbui angliakasiais.

Leidinio šaltinis nurodo, kad kontrabandininką pagavo kuomet jis serialą leido persirašyti 7 vienos mokyklos moksleiviams. Moksleivį, kuris iš kontrabandininko įsigijo vieną iš populiariausių pastarųjų metų serialų pasaulyje, nuteisė kalėjimu iki gyvos galvos, o likusius – 5 metams katorgos.

„Radio Free Asia“ šaltinis Šiaurės Korėjos teisėsaugos struktūrose, pažymi, kad teismo sprendimas dėl „Squid Games“ serialo kontrabandos yra pirmasis po 2021-ųjų pradžioje priimto įstatymo „Dėl nepažangaus minties ir kultūros naikinimo“. Šiuo įstatymu yra numatytas sušaudymas už „kapitalistinių valstybių“ – Pietų Korėjos ir JAV – filmų ar knygų skaitymą ir peržiūras, platinimą.

Po moksleivių sulaikymo vietos turguose buvo vykdomi patikrinimai, ieškota išplatintų nelegalių kopijų su draudžiama produkcija.

Nepaisant tokių griežtų bausmių, 2021-ųjų spalį Šiaurės Korėjos žiniasklaidoje buvo pasirodžiusi „Squid Games“ kritika: serialas tariamai yra aiškus laukinės kapitalistinės Pietų Korėjos visuomenės atspindys. Propagandiniame tinklapyje „Arirang Meari“ buvo rašoma, kad serialas tapo tokiu populiariu vien todėl, kad „aiškiai rodo kapitalistinę kultūrą savo blogiausiu pavidalu“.


Rašyti komentarą...
e
egis
2021-11-24 18:44:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
nieko baisaus, Lietuva tvarkingai, zingsnis po zingsnio, arteja prie to paties, gal tik kitu aspektu..
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų