REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kim Jong Unas liepė šiaurės korėjiečiams „susiveržti diržus“ ir ateinančius kelerius metus mažiau valgyti.

Kim Jong Unas liepė šiaurės korėjiečiams „susiveržti diržus“ ir ateinančius kelerius metus mažiau valgyti.

REKLAMA

Tuo metu vidiniai šaltiniai praneša apie naują badmetį Šiaurės Korėjoje.

Šiaurės Korėjos valdžia paskelbė, kad gyventojai turės susitaikyti su maisto trūkumu iki 2025-ųjų, kai numatoma vėl atidaryti šalies sieną su Kinija. Tačiau jau sulaukiama pranešimų apie mirtinai badaujančius žmones ir augantį nerimą dėl apsirūpinimo maisto atsargomis artėjant žiemai.

Ši autoritarinė valstybė yra atkirsta nuo didžiosios dalies likusio pasaulio, o 2020-aisiais uždarė sieną ir su kone vienintele savo sąjungininke Kinija, baiminantis žalos, kurią COVID-19 pandemija gali padaryti ir taip ribotai Šiaurės Korėjos sveikatos sistemai.

Sienos su pagrindine šalies prekybos partnere uždarymas sudavė stiprų smūgį ekonomikai bei lėmė būtiniausių prekių trūkumą ir kainų šuolius. „Prieš dvi savaites jie mums pasakė, kad maisto trūks iki 2025 metų.

REKLAMA
REKLAMA

Valdžia pabrėžė, kad yra tik labai maža tikimybė, kad siena tarp Šiaurės Korėjos ir Kinijos bus atidaryta iki 2025-ųjų“, – sakė vietos gyventojas naujienų tarnybai „Radio Free Asia“.

REKLAMA

Jis pridūrė, kad dėl maisto trūkumo šaliai jau dabar reikalinga skubi pagalba, o dauguma žmonių neturi būdų jo patys prasimanyti.

„Kai valdžia sako, kad turime taupyti ir vartoti mažiau maisto iki 2025-ųjų, žmonės jaučia tik didžiulę neviltį“, – sakė šaltinis.

Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacija apskaičiavo, kad Šiaurės Korėjai trūksta apie 860 000 tonų maisto – arba maždaug dviejų mėnesių atsargų.

Pasaulio maisto programos duomenimis, apie 40 proc. šalies populiacijos negauna pakankamai maistinių medžiagų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų