Revoliucija moksle: paralyžiaus pacientai galės atsistoti ant kojų

Mokslas suteikia viltį paralyžiaus ištiktiems pacientams vieną dieną atsistoti ant kojų. Štai galūnių nevaldantis vyras išmėgino eksperimentinį mintimis valdomą prietaisą egzo-skeletą ir po daugybės metų pats žengė pirmuosius žingsnius.

28-erių vyras dėl paralyžiaus nevaldo nei rankų, nei kojų, tačiau po dvejus metus trukusių eksperimentų jis kaupiasi pirmiesiems žingsniams su mintimis valdomu prietaisu – egzo-skeletu. Ir jam pavyksta.

Žingsniai maži, tačiau mokslinės pažangos prasme – jie milžiniški. Ši neurologijos mokslininkų sukurta technologija nuo ankstesnių skiriasi tuo, kad vyras mintimis gali valdyti ne vieną, o visas keturias galūnes. Be to, du jutikliai įmontuoti ne vyro smegenyse, kas kelia didelį pavojų, bet galvos poodyje.

Jutikliuose įmontuota po 64-is elektrodus, kurie kaupia smegenų signalus, akimirksniu perduoda juos į dekodavimo algoritmą ir paverčia judesiais. Šis vyras net dvejus metus mokėsi valdyti savo mintis ir suprasti, kaip veikia egzo-skeletas. Visgi kol kas tai tik eksperimentinis prototipas ir kol kas nežinia, kiek laiko turės praeiti, kad jis būtų pradėtas naudoti ir kitiems paralyžiaus ištiktiems pacientams.


Rašyti komentarą...
k
kokia pagalba
2019-10-04 22:23:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
butu ligoniams!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų