„Reikia pakalbėti“: Zelenskis meta iššūkį Putinui

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasiūlė Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui susitikti deryboms dėl Donbaso ir Krymo ateities. Rusijos atstovai kol kas nesutiko atsakyti, ar tokio pobūdžio derybos įvyks, tačiau pripažino, kad svarstys šį siūlymą.

Liepos 8-ąją V. Zelenskis kreipėsi į V. Putiną siūlydamas susitikti deryboms. Jis pažymėjo, kad Kijevas nekeičia ir neatsisako jokių dabartinių diplomatinių formatų. Pasak Ukrainos lyderio, susitikimas galėtų vykti tarpininkaujant JAV prezidentui Donaldui Trumpui, Vokietijos kanclerei Angelai Merkel, Didžiosios Britanijos premjerei Theresai May ir prancūzų lyderiui Emmanueliui Macronui.

„Pradėsime pokalbį nuo to, kad Donbasas ir Krymas – tai Ukraina“, – anksčiau žadėjo žurnalistams V. Zelenskis.

Ukrainos prezidentas vaizdo įrašu kreipėsi į Rusijos prezidentą, sakydamas „Reikia pasikalbėti“. Jis pažymėjo, kad šis susitikimas nekeičia galiojančių derybų grupių. „Aptarkime, kieno Krymas ir ko ten nėra Donbase“, – V. Zelenskis kreipėsi į V. Putiną.

Rusija – svarstysime, bet kol kas nežinome

D. Peskovas, Rusijos prezidento atstovas žiniasklaidai, V. Zelenskio siūlymą dėl „situacijos Ukrainoje sureguliavimo“ svarstys, tačiau „Rusija kol kas nėra pasirengusi duoti atsakymą“.

Jo teigimu, V. Zelenskis siūlo absoliučiai naują derybų formatą. „Visų pirma, reikia suprasti, ar yra tokio susitikimo perspektyva, antra, reikia suprasti, kas čia per formatas yra siūlomas“, – aiškino Kremliaus atstovas.

Jis paaiškino, kad JAV nėra Normandijos proceso dalyvė. Maža to, amerikiečių parašų nėra ir ant Minsko susitarimo.

„Normandijos formatas“ – diplomatinė grupė Vokietijos, Rusijos, Prancūzijos ir Ukrainos atstovų, kurių tikslas yra sureguliuoti karinį konfliktą Ukrainos rytuose.


Rašyti komentarą...
A
Arunas
2019-07-08 14:41:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Naglas žydas, - kas?!
Atsakyti
-1

X
XXL
2019-07-10 08:15:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
o šiandien kokia diena ? Tai kada ir kas sukėlė ?
Atsakyti
0

n
nugi
2019-07-10 08:16:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
tu apie tuos, kurie faktiškai valdo rosieją?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų