• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kol Lietuva gruodžio – sausio mėnesiais pirmavo Europoje koronaviruso susirgimų statistinėse lentelėse estai galėjo džiaugtis palyginti ramiu gyvenimu. Tačiau dabar jau pačioje Estijoje skelbiamas aliarmas – ligoninės perpildytos, o kiekviena nauja diena atneša naujus susirgusiųjų rekordus.

Kol Lietuva gruodžio – sausio mėnesiais pirmavo Europoje koronaviruso susirgimų statistinėse lentelėse estai galėjo džiaugtis palyginti ramiu gyvenimu. Tačiau dabar jau pačioje Estijoje skelbiamas aliarmas – ligoninės perpildytos, o kiekviena nauja diena atneša naujus susirgusiųjų rekordus.

REKLAMA

Per paskutinę parą Estijoje buvo ištirta 6412 koronaviruso mėginių, iš jų pirminį teigiamą atsakymą gavo 1204 asmenys, tai yra 18,8 proc. visų testų. Pastarosios dvi dienos buvo absoliutūs Estijos naujų dienos atvejų rekordai per visą pandemijos laikotarpį. Vienintelį sykį daugiau nei 1 tūkst. atvejų Estija turėjo šių metų sausio 7-ąją.

Estijoje šiuo metu fiksuojami ne tik naujai susirgusiųjų skaičiaus rekordai, tačiau ir tų, kuriems yra būtina pagalba ligoninėse. Ekspertų vertinimu, vietoje dabartinių 500 koronavirusu sergančių asmenų, netrukus bus tūkstantis, rašoma „Postimees“. Tai reiškia, kad ligoninės jau dabar pradeda mažinti planinį gydymą ir bando visais būdais išvengti visiško užsidarymo vien koronaviruso pacientams.

REKLAMA
REKLAMA

Talino centrinėje ligoninėje (LTKH) šiandien buvo gydomi 73 COVID-19 pacientai, iš kurių dviem buvo reikalinga III lygio intensyvi terapija. Toks pacientų skaičius reiškia, kad ligoninėje yra užpildyta netoli 90 proc. visų koronaviruso pacientams skirtų vietų, atsirado būtinybė atidaryti papildomus skyrius.

REKLAMA

Siekiant užtikrinti tinkamą personalo kiekį naujoms vietoms teko atsisakyti dalies urologijos ir chirurgijos sričių planinių operacijų.

Medikai perspėjo laikytis ribojimų

LTKH vadovas Akradijus Popovas „Postimees“ atskleidė, kad „padėtis – blogiau ir nesugalvosi“. Kiekvieną dieną Estijos ligoninių vadovai kalbasi tarpusavy, kad apkrovos būtų kuo tolygesnės, o pacientus jau pradėta skirstyti po visą šalį.

„Aš tikiuosi, kad valdžios įvesti apribojimai suveiks ir privers žmones susiprasti, kad problema yra labai rimta, ir kad ribojimai įvesti ne šiaip, kad varnelę pasižymėti“, – cituojamas jis.A. Popovo teigimu, anksčiau buvo tikėtasi, kad Estija nepasieks Europos maksimumo pagal įvairius koronaviruso rodiklius dėl to, kad šalyje yra mažas gyventojų tankumas, tačiau, deja, nepavyko. „Šiuo metu vienintelė išeitis iš padėties yra ta, kad žmonės laikytųsi ribojimų“, – pažymėjo medikas.

REKLAMA
REKLAMA

Tartu universiteto klinikos krizės valdymo grupė nustatė, kad pandemijos situacija pastarosiomis savaitėmis Estijoje yra blogesnė negu kada anksčiau. „Mes matome nuolatinį pacientų, kurie lieka ligoninėse ilgesniam laikui, skaičiaus augimą“, – pareiškė profesorius Joelis Starkopfas.

Estijoje visą žiemos laikotarpį buvo taikomi vieni silpniausių ribojimų Europoje. Net ir dabar, sugriežtinus lankymosi viešosiose erdvėse taisykles, veikia maitinimo įstaigos, pradinukams leidžiama eiti į mokyklas, o vėlesnių klasių moksleiviams buvo pratęstos savaitei atostogos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Suomijoje – lokdaunas

Tvarkymosi su pandemija pavyzdžiu Europoje laikyta Estijos kaimynė Suomija taip pat susidūrė su naujų atvejų skaičiaus augimu. Tačiau šios šalies valdžia, vos išvydusi pavojų keliančius ženklus, įvedė griežtus ribojimus.

Regionuose, kur labiausiai išplitęs COVID-19 virusas (įskaitant ir sostinės Helsinkio) valdžia trims savaitėms uždraudė barų ir restoranų darbą. Nuo kovo 8 iki 23 dienos ir vyresniųjų klasių moksleiviams skiriamas namų mokymas.

REKLAMA

Uždraudžiami ir susirinkimai, kuriuose dalyvauja daugiau nei 6 žmonės.

Sudėtingiausia situacija dabar stebima sostinės regione. Helsinkyje COVID-19 atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų dukart viršija bendrą šalies vidurkį (285 atvejai, lyginant su 107,5 atvejo).

Pasaulis 2021-aisiais susidurs su precedento neturinčia humanitarine krize. Šalims visą dėmesį koncentravus į kova su Covid-19 pandemiją, valstybės, kuriose vystosi konfliktai ir kurios susiduria su didelėmis krizėmis, yra priverstos verstis pačios – labiausiai pažeidžiami žmonės Žemėje už tai moka didžiulę kainą, perspėja Tarptautinio gelbėjimo komiteto (IRC) atstovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų